Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok Free Dos-t...

Hogyan tudok Free Dos-t telepíteni? Miért nem sikerül?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


nemrég vettem egy laptopot, Free Dos-szal. A típusa:

Asus Vivobook S15 S531

Amikor megérkezett, legális Windows-t tettem rá.

Sajnos nagyon melegszik, ezért úgy döntöttem, hogy visszaküldöm.

És azt hittem simán csak csinálok egy Free Dos telepítőt, visszatelepítem és kész is.. :) Én kis naiv.


Rufus segítségével készítettem egy bootolható usb-t és amikor indul a windows, esc segítségével feljön egy menü, ahol megjelenik válaszható lehetőségnek a free dos, de hiába nyomok az enterre, nem történik semmi.


Bios-ba belépve próbáltam a bootolási sorrenden módosítani, nem segített. Találtam olyan infót, hogy csm-re kell állítani a bootolást, de biosban nincs ilyen lehetőség. :(


Tudom, hogy nehéz megfogni a problémát, mert lehet, hogy az usb nem jól van megcsinálva (bár útmutatót követtem lépésről lépésre), szóval akár ehhez is szívesen fogadok tanácsot.


Vagy bármilyen javaslat jól jön, hogy hogyan is tudom visszatelepíteni a Free Dos-t a gépre.


Köszönöm a segítséget!



#BIOS #bootolás #FreeDOS #Free DOS #bootolható pedrive
2020. máj. 24. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Itt tudod letölteni a telepítőlemezt:

[link]


Azt azért megkérdezhetem, hogy mit fogsz kezdeni a FreeDOS-al? 🤔

2020. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Kérdezz rá a boltban, lehet, hogy simán formattálva is visszaküldheted. (Ha csak ezért akarod telepíteni.)
2020. máj. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, hogy vissza kellene telepítened rá a FreeDOS-t.
2020. máj. 25. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

A garancia nem a szoftverre vonatkozik, nyugodtan visszaviheted így ahogy van, nem kell visszatelepíteni a FreeDos-t.

Nem mellesleg valszleg azért nem ment a bootolás, mert EFI módban bootoltál, amit a Freedos szerintem nem tud.


Egyébként két dolog: 1. Miért vettél FreeDos-os gépet, ha egyszer Windowst telepítettél rá? Ilyen gépnek akkor van értelme, ha Linuxot akarsz, mert egyébként olcsóbb, ha eleve Windowsos gépet veszel.

2. Ha visszaküldöd a gépet, csinálj mindenről biztonsági mentést, mert tuti nem úgy kapod vissza, ahogy volt.

2020. máj. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell rá visszatelepítened, de ha mégis, akkor érdemes a legacy telepítővel is egy próbát tenni.
2020. máj. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat!

Egyeztettem a webshoppal és a windows-szal együtt küldtem vissza a gépet (úgy hogy deaktiválva van).

2020. máj. 25. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!