Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi baj történhet, ha nem...

Mi baj történhet, ha nem szabályosan állítom le a Windowst?

Figyelt kérdés

Régebben mindig jött a scandisk, hibákat keresett, volt hogy talált is és kijavította.

Ma már Win7 (vagy még újabb) Windows fut a gépeken. EZeknél nem szokott scandisk lenni. Néha eléggé lassan áll le, én meg szeretem áramtalanítani teljesen a konnektort is, és már hullafáradtan nem volt kedvem megvárni, hogy kivacakolja magát, lekapcsoltam teljesen, és ugyanúgy újraindult legközelebbb,.

Állítólag a winchester nem áll alaphelyzetbe vagy ilyesmi, de hát pl. DOS kikapcsolásakor sem kellett ilyennel foglalkozni. Főleg ha nem is winchester, hanem SD van a gépben, még annyira se számíthat?



2020. jún. 25. 18:30
 1/10 anonim válasza:
Hát, valamennyit biztos számít, talán a tápnak sem tesz jót, a rendszernek sem. Nekem sokkal lassabban áll fel a rendszer, mikor elmegy az áram mondjuk, stb.
2020. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van gáz, ha írás közben szűnik meg a táp. A HDD fejet egy rugó/mágnes/akármi (nem tudom pontosan) visszahúzza a parkolóba ha megszűnik a tápellátás (ezért kattan egyet hangosan ilyenkor), fizikai baja nem lesz, de az írás nem fejeződik be, ami adatvesztést eredményez. Ha pont valami rendszerfájlt, kritikus dolgot írt éppen, game over, nem indul többé. Ha a fájlrendszer tábláiba írt éppen, akkor az megsérül. Ilyenkor, de csakis ilyenkor elindul a chkdisk Win 7-en is. Amúgy nem.
2020. jún. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nyilván csak úgy állítanám le a Windowst, ha mentettem mindent, és bezártam minden alkalmazást (ami a képernyőn látszik).
2020. jún. 25. 19:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Az nem elég. A Windows cachel és egyszerre ír ki nagyobb blokknyi adatokat, mert az gyorsabb, mint sok kicsi. A program simán hiheti, hogy a mentés kész, közben a Windows el se kezdte kiírni. DOSnál nem volt ilyen, azt nyugodtan kilőhetted amikor csak akartad.
2020. jún. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
néhány alkalommal elviseli, de ha sokszor kibabrálsz vele megbosszulja magát
2020. jún. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen igaz, sajnos előfordulhat, főleg win10-nél, hogy utána muszáj újra telepíteni.

Nálunk suliba volt az hogy dual boot-ban kellett win mellé linuxot feltenni, és windows 10-et indítottam véletlen, ezért nyomtam a gépen egy resetet...na utána húzhattam újra a gépet.

2020. jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy modern operációs rendszerben egyidőben nagyon sok (akár több ezer) nyitott fájl lehet. Ezeknek egy része olvasás alatt áll, másik része írás alatt, pl.:

- indexel a fájlindexelő

- frissíti magát a rendszer vagy a programok

- épp valamilyen puffer tartalma íródik a lemezre

- valamilyen fájlművelet folyik a háttérben, pl. áthelyezés

- stb.


Ha te kikapod az áramot a gép alól, az írásra megnyitott fájlok tartalma nem fog a lemezre íródni. Ekkor vagy nulla méretű (tartalom nélküli) fájlok keletkeznek, vagy sérült, hibás fájlok, fájlbejegyzések (pl. olyan fájlbejegyzések, amiknek érvénytelen a könyvtárbejegyzésük). Jobb esetben ebből nem veszel észre semmit, mert a chkdsk (scandisk) megjavítja. De ha nagyon rossz a helyzet, és a chkdsk sem bír el vele, akkor az indítási javítás fog betöltődni.

A chkdsk egyébként minden ilyen esetben lefut, csak a háttérben, a Windows logo "mögött", és te csak annyit látsz belőle, hogy pörög a folyamatjelző.

2020. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ezért borzalmas ez a Windows. Én a fájlindexelőt az elsők között szoktam kikapcsolni. A frissítést is utálom.

Még ha sok megabájtos fájlokkal dolgoznék, de általában kis fájlokkal dolgozom. Rejtély, hogy minek kell ehhez több ezer fájlt megnyitnia neki.

2020. jún. 26. 11:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Ki is nyírhatod vele, maradj a hagyományos módnál. És válts Linuxra :)
2020. jún. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek nem Windows specifikus dolgok, mindegyik mai operációs rendszer így működik. A DOS persze más volt, de ott nem is nagyon tudtál egynél több dolgot csinálni egyszerre.
2020. jún. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!