Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez hogy történhetett Ubuntu...

KmsRys kérdése:

Ez hogy történhetett Ubuntu 20.04 LTS operációs rendszer alatt? Hogy törlődhetett minden fájl a partícióról?

Figyelt kérdés

Na szóval... Adott a fent említett Linux... 3 program volt megnyitva; egy, amin chateltem valakivel, kettő, egy zenelejátszó, és a terminál (ahová nem írkáltam be ismeretlen parancsokat!!!)


Egyszer csak, a fájlkezelőből el akartam indítani egy másik zeneszámot, és valami miatt nem tudtam megnyitni semmit. Amikor másik mappából akartam, akkor üresnek mutatta. Én erre szépen restartoltam a gépet -gondolva ez majd megoldja- de amikor betöltött a rendszer, nem volt háttérkép (törődött a mappából) és ugyanaz a képernyő fogadott, mint amikor telepítettem az operációs rendszert, és először kapcsoltam be. Furcsának tartottam, de akkor tört ki nálam a pánik, mikor a fájlkezelőt megnyitva az tűnt fel, hogy minden fájlom, minden mappából törlődött! És a hely is felszabadult a lemezen, szóval valóban törlődtek! Kezdő linuxos vagyok, így hát kértem segítséget, sajnos nem lehetett visszaszerezni semmilyen fájlt, viszont azt sem tudták megmondani, hogy mi történhetett. De most komolyan, az oké, hogy lefagy az operációs rendszer (amúgy az Ubuntu nagyon stabilan fut, nem jellemző a lefagyás), de ez, hogy törlődnek a fájlok, ez azért már durva! Az egészben az az érdekes, hogy a programok mind megmaradtak, csak a letöltések, zenék, képek, stb törlődött. A lemezen több partíció is van, illetve egy Windows 10 (ritkán használom) operációs rendszer is. Szerencsére a többi partíciót nem érintette ez a dolog.


Most újra raktam az Ubuntut, szóval frissen van telepítve. Szerintetek mi okozhatta ezt a törlődést? Illetve hogyan tudnám kivédeni, hogy ilyen többet ne forduljon elő? (Úgy értem, hogy a biztonsági másolatok készítésén kívül)



2020. jún. 26. 03:50
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%

#20 hihetetlen mennyire fanatikus vagy :D

Játékra nem csak a win10 használható (steam van linuxra is és rengeteg játék jelent meg natívan linuxra IS.)


Ettől függetlenül tény, hogy a többség windowsra van optimalizálva.


"az egy igazi gamer platform."

Tehát azért kell reklámozni, mert GÉMER PLATFORM... :) értem. :)


Akkor most indítsunk egy XBOX vs PS flamewar-t is. Bocs, PS párti vagyok. :D

2020. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
100%

#21

Nem fanatikus, hanem troll.

2020. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
84%
#22 nem tudom eldönteni, mert volt ilyen kolegám. komolyan hitt benne. minden reggel újjult erővel próbáltam elviselni, de ebédszünetben már az járt a fejemben, hogy hány féle képp lehet valakibe beleállítani egy műanyag kést! :D :D :D
2020. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
77%

*kollégám

*újult

2020. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
0%

:0


Az 100% hogy a gamer pc-kre még véletlenül se raknak linuxot.


Nem azért árulják a több száz ezres alkatrészeket, hogy utána linuxon vacakolj, mert azt se tudod hogy melyiket raktad fel.


De ha már xbox vs ps.


Nyilván a ps, mert azon játszani is lehet.

2020. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
91%

Játékhoz csak annyit, hogy már a legújabb natív windows játékok is vígan elmennek Linuxon, bármi küzdelem nélkül, csak telepíteni kell a Wine 5 -öt, és mehetnek is fel a játékok.

Én nem vagyok Gamer, még csak megközelítőleg se, de egyik haver igen, és ő mutatta, hogy több FPS kihozható ugyan azon a gépen a GTA V -ből Ubuntu 20.04 Cinnamon + Wine 5 -el, mint a legújabb Windows 10 -en, ugyan is nem fogja vissza szoftveresen mint a Windows.

2020. jún. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó ez butaság.

És aki gta 5-el játszik az nem gamer hanem hülyegyerek.


[link]


Átlag 20 fps-el lassabb a linux.

Meg úgy általában mindenben gyengébb a teljesítménye.


Mert nem egy milliárdos tech cég csinálja. Csak egy kis ingyenes hülyeség.

2020. jún. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
91%

#27


A Linux sok területen nagyobb, megbízhatóbb teljeseítményt nyújt, mint a Windows. Mert nem egy milliárdos techcég csinálja, hanem több, olyan jeletéktelen nevek, mint pl. az IBM, Intel, Samsung, stb., és igen, az általad nagyrabecsült Microsoft is a Linux egyik fejlesztője.

2020. jún. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Fejlesztő:

Linus Torvalds, GNU projekt, Linux közösség


Szerintem hallucinálsz.

2020. jún. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
0%

A disztribúciók sokfélesége kompatibilitási problémákhoz vezet, azaz nem biztos, hogy ha egy program működik az egyiken, akkor működni fog a másikon is. Ennek az az oka, hogy a különböző disztribúciók részben különböző bináris formátumokat, indexelést, … használnak."


Nem használok olyan rendszert amit valami hülyegyerek rakott össze a pincében.

Mert lassan már mindenki linux distrót csinál.


[link]


Akkor most döntsd el hogy a 3838 féle linuxból melyik az a szuper oprendszer amiről beszélsz.

2020. jún. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!