Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez hogy történhetett Ubuntu...

KmsRys kérdése:

Ez hogy történhetett Ubuntu 20.04 LTS operációs rendszer alatt? Hogy törlődhetett minden fájl a partícióról?

Figyelt kérdés

Na szóval... Adott a fent említett Linux... 3 program volt megnyitva; egy, amin chateltem valakivel, kettő, egy zenelejátszó, és a terminál (ahová nem írkáltam be ismeretlen parancsokat!!!)


Egyszer csak, a fájlkezelőből el akartam indítani egy másik zeneszámot, és valami miatt nem tudtam megnyitni semmit. Amikor másik mappából akartam, akkor üresnek mutatta. Én erre szépen restartoltam a gépet -gondolva ez majd megoldja- de amikor betöltött a rendszer, nem volt háttérkép (törődött a mappából) és ugyanaz a képernyő fogadott, mint amikor telepítettem az operációs rendszert, és először kapcsoltam be. Furcsának tartottam, de akkor tört ki nálam a pánik, mikor a fájlkezelőt megnyitva az tűnt fel, hogy minden fájlom, minden mappából törlődött! És a hely is felszabadult a lemezen, szóval valóban törlődtek! Kezdő linuxos vagyok, így hát kértem segítséget, sajnos nem lehetett visszaszerezni semmilyen fájlt, viszont azt sem tudták megmondani, hogy mi történhetett. De most komolyan, az oké, hogy lefagy az operációs rendszer (amúgy az Ubuntu nagyon stabilan fut, nem jellemző a lefagyás), de ez, hogy törlődnek a fájlok, ez azért már durva! Az egészben az az érdekes, hogy a programok mind megmaradtak, csak a letöltések, zenék, képek, stb törlődött. A lemezen több partíció is van, illetve egy Windows 10 (ritkán használom) operációs rendszer is. Szerencsére a többi partíciót nem érintette ez a dolog.


Most újra raktam az Ubuntut, szóval frissen van telepítve. Szerintetek mi okozhatta ezt a törlődést? Illetve hogyan tudnám kivédeni, hogy ilyen többet ne forduljon elő? (Úgy értem, hogy a biztonsági másolatok készítésén kívül)



2020. jún. 26. 03:50
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

Top 10 cég akik hozzájárultak a Linux fejlesztéséhez (2015-2016):


Intel

Red Hat

None

Unknown

Linaro

Samsung

SUSE

IBM

Consultants

Renesas Electronics


Forrás: [link]


2005 óta 1400 cég segített be a Linux fejlesztésébe: [link]


Újabban már az 5. legnagyobb Linux contributor a Microsoft: [link]

A Microsoft elsősorban az Azure-ban használja előszeretettel a Linuxot.


Egyébként a Microsoft az egyik legnagyobb open source fejlesztő: [link]

Ugyanez másik forrásból: [link]

2020. jún. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
0%

[link]


És még így is csak 0.79%-ot ért el a linuxod.


"Hozzájárultak"


Közük sincs hozzá, senkit se érdekel.

Mégis miért költenének pénzt egy béna kis ingyenes rendszerre?


Ha én csinálok valami szutyok linux distrot, akkor én is linuxfejlesztő vagyok?

2020. jún. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
82%

Most akkor vedd ki a desktopot, és nézd meg hol tart a Windowsod

- mobilon: [link]

- tableten: [link]

- konzolon: [link]


Mobilon például az Android vezet, ami Linux alapú. Tableten az iOS, konzolon pedig a PS4, ami FreeBSD alapú. Önmagukban ezek a számok nem jelentenek semmit.


"Mégis miért költenének pénzt egy béna kis ingyenes rendszerre?"


Szerintem te direkt trollkodsz.

A Microsoft, az IBM, az Intel, és még sok másik cég használja a Linuxot, főleg hálózati eszközökhöz, sokuknak saját disztrója is van.


"Ha én csinálok valami szutyok linux distrot, akkor én is linuxfejlesztő vagyok?"


Nem, te akkor is csak egy troll maradsz.

2020. jún. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

A desktop linux 1% alatt van, mert egy ipari hulladék.

Az android linux alapú, de nem linux. Teljesen más.


Az android is egy elég gyenge oprendszer, csak azért elterjedt mert ingyenes.

Pont annyit is ér. Semmit.

2020. jún. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
86%
#34 Megkérdezhetem, hogy mit használsz mobilnak?
2020. jún. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%

"A desktop linux 1% alatt van, mert egy ipari hulladék."

Nem azért mert "ipari hulladék", hanem mert MS úgy taktikázott, és olyan szerződéseket tudott kötni 20~25 éve, amikor a GUI felülete még tényleg kezdetleges volt a Linuxnak a Windows -hoz képest, hogy az ő rendszerét használják, tanítják, és így Windows -on neveltek fel már lassan 2 generációt.

Míg az elmúlt 10 évben a Windows -t sikerült "ipari hulladékká" amortizálni, átlag felhasználók lettek az üzleti ügyfelek ingyenes béta tesztelői, addig a népszerűbb Linux rendszerek, utolérték ott is az MS termékét, ahol elvoltak maradva, és ma már nem lehet emilyen területen hátrányként kezelni, még játékoknál sem, mint amit régebbi videót mutattál, mert az új Wine 5 már sokkal jobb teljesítményt add.

2020. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%

#34 Megkérdezhetem, hogy mit használsz mobilnak?"


Androidot, szóval tudom hogy szutyok.


Utolsó, egy windowsos játékot egyszerűbb windowson játszani.

Szerintem a wine 5 se hozza ugyanazt a teljesítményt...

2020. jún. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
100%

#37

"Androidot, szóval tudom hogy szutyok."


Értem. És milyen mobil oprendszert hoznál fel ellenpéldaként ami határozottan jobban teljesít?


IOS? Valóban jó, de ne felejtsük el hogy a saját hardverére optimalizálta az apple. Szóval nem igazán lehet őket összemérni, ugyanakkor hasonlóan erős vason az android is gyors.

Stabilitást kár összehasonlítani, hiszen a gyártók egyedileg átszabják. Talán a One Plus lehet az amivel érdemes összemérni.


Szóóóóval kimondhatjuk, hogy az android a mobilok windows-a.


Windows is instabil bizonyos hardvereken, míg feltételezem egy SURFACE PRO esetében azzal sincs gond.



"Szerintem a wine 5 se hozza ugyanazt a teljesítményt"

Anélkül, hogy tesztelted volna, kicsit merész kijelentés, de nyilván: lehet lesz amiben jobb, és lesz amiben rosszabb. (pl egy-egy játék sem megy azonos teljesítménnyel amd vagy nvidia kártyával, még akkor sem ha kb azonos kategóriájú kártyákat hasonlítassz össze) mivel attól függ mire optimalizálták a készítők.



Slussz poén:

[link]

Nem tudom milyen wine verzióval van összehasonlítva, tény az FPS több windows alatt ennél, de azért az epic fail, hogy direct x alatt szétesik a víz (0:57-nél) linux alatt pedig nem. :D


De hát tudjuk, hogy a GTA V az nem játék, csak valami hulladék és biztos emiatt van.... :)

2020. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
100%

"IOS? Valóban jó, de ne felejtsük el hogy a saját hardverére optimalizálta az apple."


Azt is felejtsük el, hogy bármilyen szinten testreszabható legyen. Tudsz hátteret cserélni és csengőhangot, azt jóccakát. Nekem 2 évig volt iPhone-om is, és az tényleg csak az egybites felhasználóknak jó. Amint komolyabb dolgokra akarod használni, gondolkodhatsz platform cserén.


Androidos telefont viszont ha jól választhatsz, mehet rá custom rom is (GrapheneOS, LineageOS, stb.)


"Slussz poén:"


Linux gamer vagyok, ne felejtsük el a Protont sem. Azon a ponton, ahol most tart a Linux, gyakorlatilag az adaptáció egyetlen gátja, hogy a Windowshoz szokott felhasználó nem is tud a Linuxról vagy nem akarja rászánni azt a két hetet, amíg átszokna.

2020. jún. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
0%

Windows 10 helyenként csak 30-40 fps-t ver a linuxra.


Innentől kezdve ez már csak linux fanboy-kodás.


Ha egyszer valamiből hátrányod van és nem előnyöd az értelmetlen.


"Linux gamer" olyan nincs.

2020. jún. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!