Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Emelt infó érettségin lehet...

Emelt infó érettségin lehet mást is használni adatbáziskezelésre vagy csak Microsoft Accesst?

Figyelt kérdés

Elkezdtem készülni az emelt infó érettségire, mivel nem infó szakon vagyok így kicsit nehezebb lesz, de az informatika közelebb áll hozzám.


A lényeg, hogy ugye az emelt infóban adatbáziskezelés is van és szeretnék már most elkezdeni tanulni rá, viszont az ingyenes diák Office 365-ben nincs benne. Lehet más alternatívát használni érettségin is, vagy esetleg van valahol ingyenesen letölthető Access?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2020. júl. 12. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, LibreOffice Base-t is.

És de, benne van az O365-ben, amennyiben az oktatási azonosítóddal regisztrálsz.

2020. júl. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a #1-es hozzászólóval - a 2020-as szoftverlistában a Microsoft Office mellett ott az ingyenes, nyílt forrású, multiplatform Libreoffice irodai programcsomag is:

"MS Access 2016 vagy

LibreOffice Base a MySQL adatbázismotorral"

[link]

amiben ott a Libreoffice Base is:

[link]

2020. júl. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem akarlak ijesztgetni, de mi phpmyadmin-t használtunk.
2020. júl. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Ne is akard, mert butaságot írsz.

Szerintem te kevered a szakmai (ágazati) érettségivel, vagy a technikusi vizsgával. Emelt szintű informatika érettségin ugyanis csak a központilag kiadott szoftverek közül lehet választani, abban pedig csak Microsoft Office, és LibreOffice szerepelt. Ettől eltérni olyan szinten nem lehet, hogy minden érettségi-helyszínre ellenőrt küldenek, aki még abba is beleköt, ha a Total Commander nincs letiltve ("nem szerepel a szoftverlistán"). A megengedettől eltérő adatbáziskezelőt semmiképp nem hagyná jóvá. Már csak azért sem, mert a javító tanár csak arra adhat pontot, ami a szoftverválasztó lapon megjelölt szoftverrel beolvasható és felhasználható.

2020. júl. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"minden érettségi-helyszínre ellenőrt küldenek, aki még abba is beleköt, ha a Total Commander nincs letiltve ("nem szerepel a szoftverlistán")"

Erre mi a forrásod? Elég rég mozgok az érettségi közelében, de még sose hallottam róla.


"a javító tanár csak arra adhat pontot, ami a szoftverválasztó lapon megjelölt szoftverrel beolvasható és felhasználható"

Na ez végképp nem igaz, semmi nyomát nem találod a javítási útmutatóban. A javító tanárok az eredeti szoftverválasztási lapot nem is láthatják (hiszen rajta van a vizsgázó neve), a rendszergazdától néha kikönyörögnek egy összesítőt kódok szerint, de többnyire fogalmuk sincs a választásról.

2020. júl. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Valaki tudna adni esetleg egy linket vagy valami, sehol nem találom az Officen belül pedig már átnéztem vagy 3x
2020. júl. 13. 08:54
 7/8 A kérdező kommentje:
már megvan köszönöm, újratelepítettem az officet de így sem láttam, nekem kellett még jobban rákeresnem de rajta van a gépemen köszönöm
2020. júl. 13. 11:28
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel akkor még az explorer.exe sem lenne használható..
2020. júl. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!