Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan szedjem le?

Hogyan szedjem le?

Figyelt kérdés
Oracle vm virtual box 4.2.6 lett telepítve még akkor amikor a gépen Win7 volt. Egy XP VM-t futtattak benne egy számító program miatt. Az a program csak XPn futott. A gépen közben operációs rendszer lett frissítve W10-re. És most jön a gebasz, a legújabb frissítés nem megy fel a VM miatt. Mint kiderült már nyugodtan le lehetne szedni, de nincs már meg a telepítője így uninstallni nem lehet. Oracle már nem foglalkozik a 4.2.x szériával. Onnan sem lehet beszerezni az a verziót. Magasabb verzó frissítését úgy kezdi, hogy uninstall és adjam meg régi telepítő helyét. A gép komplett újra telepítése nem támogatott, mivel könyvelés is fut rajta. Létezik valami kimondottan oracle remover? Esetleg valami ötlet ?

2020. júl. 24. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:

A virtuális géped egy önálló fájlban kell, hogy legyen, nem a Virtualbox része, még csak csak az sem kötelező hogy a mappájába mentsd el. A kérdésből én azt értelmezem, hogy elavult a Virtualbox, de nem mered frissíteni, nehogy törlődjön a virtuális gép. Pedig elvileg ezek egymástól függetlenek, és attól hogy a program frissül, a virtuális gép fájlja és tartalma nem - főleg ha nem is egy mappában vannak, nehogy a telepítőalkalmazás mindent töröljön tiszta telepítés címén.


Én azt csinálnám, hogy kimentem a virtuális gépet egy másik mappába, majd frissítés után visszahelyezném. Vagy pedig a programban megadom, hogy az új helyről olvassa be.


"A gép komplett újra telepítése nem támogatott, mivel könyvelés is fut rajta" - ennek sem kellene olyan szinten a rendszer részének lennie, hogy nem lehet vele semmit csinálni, mert akkor minden elveszett. A könyvelőprogramnak is kell legyen egy adatbázisfájlja, esetleg import-export funkciója, amit fájlba kimentve újratelepítés után ismét importálni lehetne. Ha nem, akkor egy zsarolóvírus, vagy hardverhiba esetén elszállt minden és nincs sehol egy backup? Egy könyvelőnél ez olyan mértékű adatvédelmi incidenset körvonalaz, hogy még a hatóságnak is jelenteni kell, és bejelentkezni egy kis büntetésért.

2020. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Először a VirtualBox-ot frissítsd és utána a Windowst. Ennyi..
2020. júl. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem fogalmaztam érthetően. Már nem kell a virtualbox és a virtuális gép sem. Le lehetne szedni, de nincs megfelelő szoftver mert a miénk nincs meg, az oracle meg már nem támogatja ezért náluk sincs meg.


A könyvelő programnak ofc van mentése, de teljes munkaidőben használva van.


A windowst kellene frissíteni, de nem lehet a virtualbox miatt. A virtual boxot magasabb verzióra nem engedi frissiteni, mert kellene hozzá neki a telepítő, ami nincs meg.

2020. júl. 26. 19:07
 4/5 A kérdező kommentje:
A virtual boxot magasabb verzióra nem engedi frissiteni, mert kellene hozzá neki a telepítő "az uninstallhoz", ami nincs meg.
2020. júl. 26. 19:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy program törléséhez semmilyen speciális szoftver nem kell, mert akár a legtriviálisabb és durvább módszerrel is eltávolítható bármi: fogod a mappáját és kitörlöd. Ez nem a legszebb módszer mert ott marad utána a program többi fájlja, de az egy rendszertisztítóval letakarítható.


A hibajelenség az lehet, hogy a program saját uninstall-jával akarjátok eltávolítani azt, ami először összegyűjtené a szükséges - de már nem rendelkezésre nem álló - dolgokat is, és itt elakad.

Én mondjuk személy szerint olyannal még nem találkoztam, hogy a Windows pont egy harmadik fél elavult programja miatt ne frissült volna, hiszen minden a Windows-nak van alárendelve és nem fordítva.

2020. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!