Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 mellé lehetne...

Windows 10 mellé lehetne Windows XP-t vagy telepíteni? úgy hogy már a Windows 10 fent van és ne kelljen újra tennem. Ugyanarra a HDD-re külön partícióra.

Figyelt kérdés
Tv-tuner kártya miatt kéne sajnos a Windows 10-el egyáltalán nem megy. Windows 7-tel sem volt tökéletes.

2020. aug. 20. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen ez megoldható, csak itt inkább az a kérdés, hogy a gép többi részéhez működik e a driver xp-vel.
2020. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy keress a megoldásra, hogy dual boot.
2020. aug. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2# A dual boot az stimmel, csak hogy működjön előbb mindig a régebbi op-rendszert kel telepíteni jelen esetben az XP-t, majd a Win 10-et, linuxnál a grub nak köszönhetően választani lehet a két rendszer között, két windows-nál viszont a sorrend fontos hogy működjön a dual boot. Max a működő win 10-re fel lehet rakni egy virtual gépre ax xp-t persze kérdés mire kel az XP.


[link]

2020. aug. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Win7-el nem volt tökéletes?


"Kompatibilitási problémák megoldása"-val próbálkoztál?


Eddig a Win7 minden XP kompatibilis drivert és alkalmazást gond nélkül futtatott nekem!


Még valami! Ha a Win7 javasolta valamelyik XP SP verziót, akkor fogadd el és indítsd. Ezután ez az alkalmazás automatikusan a megfelelő kompatibilitási beállításokkal fog indulni. Az elindított programot zárd be majd indítsd el újra, "Futtatás rendszergazdaként" módon!

2020. aug. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Win7 a régi laptopon volt. Azon is voltak hibák főleg felvételkor, mostani új laptopon a Win10-nél olyan hogy felismeri az eszközt, de gyakorlatilag leválasztja folyamatosan. (egyszer működött csak)


Először Windows 7-et akartam rátenni alap rendszernek is, de nincs a hálózati kártyához driver win7-re...


Win7-es kombatibilitási módban sem jó, xp-t még megnézzem hátha.


Virtuális PC-vel próbálkoztam xp-vel rátettem a drivert, de mivel fent van a 10-esen a driverje ugyanúgy lehajigálja. Azt nem tudom hogy ha a 10-esről leszedem valahogy a drivert akkor a Virtuális pc felfogja-e ismerni egyáltalán,

2020. aug. 21. 13:56
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 vagyok:


Nekem úgy tűnik, hogy a Microsoft szokásos szopatásának áldozata vagy.


Nekem ugyanilyen típusú problémám volt a kijelző driverével. A laptopom gyártójának az oldala (HP) adott egy telepítőt amivel sikerült kiütnöm az eredeti drivert, hiába erőszakoskodott a win7 hogy az a legfrissebb.


Ezután körülnéztem fórumokon, hogy mert a win7 még ekkor sem volt hajlandó átállni HD felbontásra. Az egyiken megkaptam a választ. A regedit-be kellett egy értéket módosítanom, hogy engedélyezze.


Nem tudom hogy ez segíteni fog -e neked?

2020. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi, tavalyi vételű dell laptop sajnos már ehhez driver cd sincs. mondván használjam Windows 10-el mert az felismeri...


A tv tunerről sajnos kb semmi fórum, még a gyártó weblapja sem jön be gondolom megszűnt a cég közben

2020. aug. 23. 18:08
 8/8 anonim ***** válasza:

#6 vagyok:


Bocsi, de csak felületesen néztem utána egy kérdésnek. A többi részét meghagyom neked!


TUDOM hogy Win7-tel (és XP-vel is) meg lehet azt csinálni, hogy leválasztasz egy partíciót, telepítesz rá egy rendszert, és azt UTÓLAG bootolhatóvá teszed!

Én valamikor régen már megcsináltam Win7-tel, tehát ez biztos!


Amit sikerült összekaparnom, az a Bootcfg parancs! De arra is emlékszem, hogy ez mellett még más parancsot is kellett használnom.

2020. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!