Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Word: Hiperhivatkozás?

Microsoft Word: Hiperhivatkozás?

Figyelt kérdés

A "stílusok és formázás"-nál rákattintottam a hiperhivatkozásra és onnantól kezdve minden hiperhivatkozást máshogy jelenít meg.

pl.: [link] és entert nyomok, akkor ezzé alakítja át: { HYPERLINK " [link] " } és nem kap kék színt, mint idáig kapott.

Hogyan tudom visszaállítani az eredetire?



2020. aug. 24. 15:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy mindenhol olyan lett, másik dokumentumokban is minden linknél.
2020. aug. 24. 16:45
 2/8 anonim ***** válasza:
A formázások a dokumentumhoz kapcsolódnak, tehát ha nyitsz egy újat, akkor alapértelmezett lesz minden. A leírásból nem igazán értem, hogy mivé alakítja át neked...
2020. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ebből:

[link]


Ez:

{ HYPERLINK " [link] " }

2020. aug. 24. 20:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a hiperhivatkozás stílusa a következő: Bekezdés alapbetűstílusa + Aláhúzás, Betűszín: kék és mégsem az.
2020. aug. 24. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Szöveggel kiírja, hogy "{ HYPERLINK ...."? Azért értetlenkedek, mert közel 15 éve vagyok az informatikában és még nem láttam ilyet a Wordtől produkálni (sem más irodai szoftvertől). Most megpróbáltam én is bemásolni a szöveget arról az oldalról, teljesen jó nálam.


A szöveget jól másolod be? CTRL+C a forrásoldalon, utána CTRL+V a Word-ben, majd rögtön menj rá arra, hogy "csak a szöveg megőrzése".

2020. aug. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan ahogy írod, szöveggel kiírja azt.

Értelek. Engem is érnek meglepetések sok év használat után is. A technika ilyen.

Nekem is jó volt idáig, de most valamiért nem.


Ha enter után backspace-t vagy ctrl+z-t nyomok, akkor rendesen kiírja az adott linket a "{ HYPERLINK ...." nélkül. Ebből mondjuk lehet következtetni arra, hogy ő egy műveletet csinál. Csak, hogy mit...

Mintha a rendszer szövegesen akarná megkülönböztetni a hiperhivatkozást a többitől és nem formázással, pedig a hiperhivatkozás formázása nem szöveges, hanem (mint írtam): "Bekezdés alapbetűstílusa + Aláhúzás, Betűszín: kék"


Nekem nincs olyan opció, hogy "csak a szöveg megőrzése". Régi Word-öt használok, lehet ez az oka. De nem attól csinált ilyet, mert régi Word-öt használok. Sok-sok éve jól működik.

2020. aug. 24. 23:02
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha e-mailt írok be és entert nyomok, akkor pedig ilyet ír ki:

{ HYPERLINK "mailto:ITT SZEREPEL AZ E-MAIL CÍM" }

Korábban ilyen sem volt.

2020. aug. 26. 08:07
 8/8 A kérdező kommentje:

juhééééééééééé!! Megoldva!!

2003-as verzióban: ALT +F9

2007-es verzióban: https://www.youtube.com/watch?v=Ym1R9q1zI4o

2020. aug. 27. 08:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!