Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon (pulseaudio) hogyan...

KmsRys kérdése:

Linuxon (pulseaudio) hogyan lehetne megoldani, hogy a hangerő fixen maradjon (100%) és a YouTube ne tudja lejjebb halkítani?

Figyelt kérdés

Ubuntu 20.04 LTS Linux disztribúció, de majd lehet, hogy lecserélem Linux Mint 20 Xfce-re, mert az még jobban futna a 11 éves PC-men (naná, hogy nincs pénzem egy újabbra).


A problémám a következő: ha YouTube videókat nézek, vagy azon hallgatok zenét, akkor a PulseAudioban a Firefox böngésző hangereje lejjebb csúszik, nem győzöm felhúzni 100%-ra (0db)! És nem csak akkor, ha másik videót indítok el, hanem minden "pause" után is lemegy általában 88%-ra, de nem mindig, van amikor még lejjebb, van, hogy nem ennyire.


Próbáltam rákeresni, hogyan fixálható a hangerő, de nem jutottam semmire. Próbáltam angol fórumokon is keresni, találtam egy olyat, hogy /etc/pulse/daemon.conf fájlban, sudo-ként átírni valamit, majd rebootolni a gépet, de semmi sem változott, ugyanezt csinálja.


Korábban Windows 10-et használtam, de amikor VirtualBoxban kipróbáltam az Ubuntut, annyira megtetszett, hogy feltelepítettem (a Windows még mindig megvan dual boot-tal, de csak arra használom, hogy 2-3 nekem létfontosságú programot tudjak használni, van hogy hetekig nem is kell a Windows) és ott is ugyanúgy levette mindig a hangerőt a YouTube!


Egyébként a PulseAudioban külön szabályozható az éppen hanglejátszást végző programok hangereje, és ezek a programok is le tudják venni a hangerőt. Pl ha a videólejátszóban lejjebb veszem a hangerőt, akkor a Pulse-ban is lejjebb megy.


Szóval valahogy azt szeretném beállítani, hogy a programok hangerejét csak én tudjam szabályozni, és maradjon is úgy, ahogy beállítom. Ezt hol lehetne beállítani? Vagy a Firefoxban kellene beállítani valamit, hogy ne legyen joga hozzányúlni a hangerőszabályzóhoz?



2020. aug. 27. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs előttem Linux, de én a következőket próbálnám meg:

1. Firefoxban about:config-ba bemenni, a media.hardwaremediakeys.enabled opciót az ellenkezőjére állítani (ha true akkor legyen false, ha false akkor legyen true), majd újraindtani a böngészőt


2. Megnyitni az /etc/pulse/daemon.conf-ot és megnézni hogy a flat-volumes opció hogy van beállítva. Van-e előtte pontosvessző?

Ha ez úgy van beállítva, hogy "flat-volumes = no", akkor elméletileg megszűnik ez a jelenség. Ha nem, akkor vagy azt írnám át no-ra (ez a nem ajánlott módszer), vagy létrehoznék egy ~/.config/pulse/daemon.conf fájlt, abba írnám bele, hogy "flat-volumes = no", és újraindítanám a Pulseaudiót. Próbáld ki ezt a módszert.


3. Frissíteném a rendszert 20.40.1-re

2020. aug. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos ezek a módszerek nem váltak be :-/
2020. aug. 27. 16:49
 3/3 anonim ***** válasza:

A nálam okosabbak azt mondják, hogy about:config alatt a media.default_volume értékét 5-re kell állítani, a media.volume_scale értékét pedig 1.0-ra, esetleg 2.0-ra.

Esetleg meg lehet próbálni azt, hogy semmi mást nem állítasz, csak a media.default_volume értékét 10-re.


Vagy megpróbálhatnád, hogy ha átnevezed a ~/.mozilla mappát valami másra, így kapsz egy új profilt, hogy abban is ugyanezt produkálja-e (utána visszanevezheted).


Vagy próbáld meg a Firefox nightly build-et (előtte a ~/.mozilla mappáról készíts mentést!).


Ez egy elég régi Firefox bug, 2017-es bugreportok is vannak róla. Érdekes, nekem van egy tavaszi telepítősű Lubuntum, és egy 2 napos Xubuntum, és egyik sem tudtam reprodukálni a hibát.

2020. aug. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!