Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a legjobb lehetőség 3D...

Toma9999 kérdése:

Mi a legjobb lehetőség 3D modellezést tanulni?

Figyelt kérdés
Már jó ideje érdekel. Megtanultam programozni, több nyelven, tudod weblapot készíteni, adatbázist kezelni, videót vágni, photoshopolni...de valahogy a 3D modellezés mindig távolinak tűnt. Azt se tudom milyen programmal érdemes neki kezdeni. (Talám csak a Zbrush nevű programot ismerem, de azt se használtam sosem) Melyik programot érdemes használni és hogy érdemes a tanulásnak nekikezdeni? Köszönöm előre is. :)

2020. aug. 31. 02:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Blender


Nem, hogy az egyik legnagyobb, rengeteg mindennel kompatibilis, már nem követhetően sok mindent is tud. Mindezek ellenére full ingyenes, mert open-source.


[link]

[link]

2020. aug. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:
100%

„full ingyenes, mert open-source”


Ez a két dolog nincs okvetlenül kapcsolatban egymással, de ez esetben csakugyan érvényes mindkettő. Ezen a szőrszálhasogatáson túl viszont természetesen én is szívből javaslom a Blender használatát. Részfeladatokra érdekes lehet a MakeHuman, Windows vagy Mac rendszeren a MeshMixer, illetve a – mára leállított fejlesztésű – Sculptris kipróbálása is. Ezek manapság már nemigen jelentenek komolyabb plusz lehetőségeket, a Blenderbe is bekerültek a hasonló megoldások.


[link]

[link]

[link]

2020. aug. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor Blender-el fogok próbálkozni. Tanulásnak meg gondolom marad a millió youtube tutorial.
2020. aug. 31. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit szeretnél csinálni. A Blender, ZBrush valóban jó, ha organikus modellezés érdekel. Ha műszaki modellezés, CAD, akkor inkább Inventor, Solidedge, fusion360
2020. aug. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!