Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Wordben vagy Writerben hogy...

Wordben vagy Writerben hogy oldom meg azt, hogy sorkizárt szöveg esetén kevesebb legyen a betűköz a whitespacek mentén? Szóval na a szavakon belül nyomja össze a betűket, hanem a szavak közötti üres helyek legyenek rövidebbek?

Figyelt kérdés

#Word #LibreOffice #Writer #sorkizárás #justify #character spacing
2020. szept. 2. 13:17
 1/4 A kérdező kommentje:
Tehát azt szeretném, hogy több szó elférjen egy sorba, anélkül, hogy kisebb lenne a betűméret vagy egymásba lógnának a karakterek.
2020. szept. 2. 13:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezekben sehogy. Pl. az InDesign (kiadvány szerkesztő) program picit több lehetőséget ad. De alapvetően sok csodát nem lehet tenni. Egy szöveg vagy elfér a sorban vagy nem. Bár a word elég rosszul tördel, de eddig max. 1 keskenyebb betűt tudtam nyerni.
2020. szept. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Végül a margókkal játszottam kicsit és a betűméretet is lejjebb vettem mégis. Csak megkérdeztem, hátha van rá valami trükk.
2020. szept. 2. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Trükk van, szabályos megoldás nincs.

Ha valami nem fér el, akkor ott nincs mit tenni. Fizikai akadálya van annak, hogy amit kérsz, az trükközés nélkül működjön. A szövegszerkesztő akkor töri a szót új sorba, ha már nem fér el, nincs elég hely neki az előzőben. Ekkor viszont óhatatlanul megnőnek a szóközök. Nyilván minél kevesebb karakter fér el egy sorban, annál szembetűnőbb ez. Ezt három módon lehet orvosolni: nagyobb papírméretet használsz, kisebb betűméretet, vagy sűrített szöveget. Utóbbi elég ocsmány. A betűmérettel trükközni lehet, de sokszor nem elegáns. Az oldalméret meg legtöbbször adott. Esetleg a betűközök ritkításával is lehet trükközni, így a szóközök mérete csökkenni fog, de ez sem néz ki túl elegánsan.

2020. szept. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!