Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes lenne win10 mellé...

Érdemes lenne win10 mellé linuxot feltennem?

Figyelt kérdés

Én is érzékelem, hogy a windows nem a legélesebb kés a fiókban...

Használtam párszor linuxot, de kiváltani nem is tudom vele a winf*st, mert játszok is, plusz a visual studiot használom, ugyan is C#-ban programozok, monoval meg sosem sikerült még kiváltanom, nem működött. Viszont szívesen probálgatnám, és nem csak virtual gépen, hanem rendesen is :D

Mekkora helyet lenne érdemes neki csinálnom? Linux mint-re gondoltam, ugyan is az ubuntut sosem szerettem, a mintet igen.

Most van egy 120-as ssd-m, azon van 40gb szabad hely, van egy tb hdd-m is, de arra nem akarok op rendszert. Lehet kéne +240gb ssd.


2020. szept. 7. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:

win magába megeszi a 120as ssd-t a linux kevés helyet foglal, ha optimális és pc-ről van szó még egy 120 gb ssd-t bele rakni és arra telepíteni a linuxot. Én legalább is így csinálnám :) boot szempontjából is jobb szerintem, nekem igaz 1 db ssd és 2 db hdd van a gépembe, 3 különböző op rendszerrel!

Lehet játszani linuxon is, majdnem jobban optimalizáltan mint a windowson, csak a driverek kezelése bonyolult neki - ez gép függő -


C#hoz letöltötted a mono minden részét? developot is?

2020. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 TR75 ***** válasza:
A 40 giga a Linux Mintnek elég.
2020. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy a Monodevelop egész jól ki tudja váltani a Visual Studiót. Vagy akár Virtualboxban is feltehetsz egy Windowst, és az alatt használhatod a VS-t.

Én a munkahelyemen 2, itthon 1 éve fő rendszerként Linuxot használok. Igaz, a Windows partíciómat nem gyalultam le, szükség esetén ott van... de kb. havonta egyszer, ha használom.

Játszani is szoktam, bár való igaz, az ízlésem eléggé eltér a megszokottól. Egy hardverzabáló "AAA" játék tényleg nehezen futna Linuxon, de mondjuk a Surviving Mars, Prison Architect, Project Hospital, Train Fever, stb. natívan futnak Linuxon, sok más játék - pl. Stronghold Crusader, Planetbase - wine segítségével tök jól futnak.

De nem meggyőzni akarlak, csak gondoltam megemlítem, hogy nekem is voltak aggályaim az "áttérés" előtt, de utólag látom, hogy a reméltnél is simábban ment a dolog. Most már nem is szívesen használok Windowst, egyszerűen annyival többet nyújt a Linux, stabil, és nem azt érzem, hogy bármit akarnék, mindenhol kolátokba ütközök.

És igen, a Mint egy igen jól összerakott rendszer.

2020. szept. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Monodevelophoz kis segítség: [link]
2020. szept. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

- Win10-en a gyorsindítést mindenképp kapcsold ki!

[link]

- Javaslom csinálj a rendszerről egy lemezkép biztonsági mentést

- Javaslom húzd le a win és az adatok lemezét is és egy másik SSD-re telepítsd a linuxot. Majd ha visszadugod a bios F8/F11/F12 gombjával válthatsz az OS-ek közt.

2020. szept. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, hogy a másik ssd-re tedd fel. (Nem azért mert nem férne el a linux, hanem mert a win-nek kevés lesz amit hagysz. Eleve SSD esetén célszerű a felét szabadon hagyni. Vagyis annó volt egy ilyen mondás, nem tudom igaz-e még és minden fájlrendszer esetén így van-e.)

Viszont lehúzni nem kell a másikat. GRUB szépen kezeli a két OS-t gond nélkül. Nem kell F12-vel váltogatni (bár ízlés kérdése).


A Linux Mint pedig elég jó rendszer valóban. Nekem az XFCE a kedvenc asztali környezetem, 6+ éve használom munkára IS. Nem volt még gondom vele. (Vagyis de: egyszer egy régi nvidia driver valamiért nem igazán akart úgy működni ahogy kellett volna. De ez még a 16.04-es LTS korában volt és egy matuzsálemnek számító kártya és driver párossal.)

2020. szept. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Egyenlőre virtualban próbálgatom a linuxokat, különböző disztrókat, aztán majd lesz egy nyerő.

Ez egyenlőre csak egy felvetés, igen én is külön ssd-ben bízok legjobban. Valószínűleg majd egy 240-es lesz pluszban, arra megy majd a windows át, a 120-asat pedig a linux megkapja majd.

Nos igen, amikkel játszom, lehet valamelyik futna linuxon, viszont pl a forza horizon 4 ami xbox microsoft játék, kb esélytelen, plusz még ott van mellette az axbox app is amit sok játékossal muszáj használnom:)

2020. szept. 7. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. szept. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!