Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell Excelben intervall...

Hogyan kell Excelben intervallumot készteni? (pl. játékosok száma: 2-4)

Figyelt kérdés

Elkezdtem a társasjátékaimhoz excel táblázatot csinálni, viszont ötletem sincs, hogyan kéne rendesen megcsinálni a játékosszámot intervallummal, hogy később normálisan tudjam használni a szűrőt.


Arra gondoltam, esetleg 2 egymás melletti oszlopban lenne a -tól -ig.



2020. szept. 9. 23:39
 1/8 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam, esetleg 2 egymás melletti oszlopban lenne a -tól -ig."

Jó elgondolás. :)

Excelben nincs intervallum típus, vagy szüvegesen tárolod, de azt később macerás feldolgozni, vagy két külön cellában.

2020. szept. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor valószínűleg így lesz :) D oszlopban minimum játékos, E oszlopban maximum. Vagy ilyesmi.
2020. szept. 10. 09:27
 3/8 anonim ***** válasza:
+ az F oszlopban meg csinálsz belőle egy szöveges összefűzést képlettel, majd ha az automata szűrőt ráengeded, akkor ezt az oszlopot használod.
2020. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Arra hol találok valami guide-ot? Meg az pontosan mit jelent? Elég kezdő vagyok excelben.
2020. szept. 10. 09:52
 5/8 anonim ***** válasza:

Hmm, átgondolva igazából jobb két megoldás.

Attól függ:


Ha nem fedheti egymást két intervallum, akkor a cellaérvényességben lehet megadni, hogy pl 1-5,6-10,10-20 stb közül választhasson egy cella értéket.



[link]



Ha fedheti, akkor marad a te két oszlopos megoldásod, de akkor nyilván mindkét oszlopra külön kell beállítani a szűrendő értéket.


Fedi akkor ha pl (1-5 de lehet 3-6 is az intervallum)

2020. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lesz átfedés, mert pl Catan 3-4 fős, 7 csoda pedig 2-7 fős.


Így gondoltad, hogy fedi egymást két intervallum?


Nagyon köszi, hogy próbálsz segíteni! :)

2020. szept. 10. 10:34
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen,ez átfedés.

Akkor maradj a két oszlopos megoldásnál és külön szűrj, ha nem az kell, hogy csak a 3-4 vagy csak a 2-7 fős csoportokat listázza szigorúan..

2020. szept. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igazából majd arra használnám, hogy ha pl 4-en vagyunk, akkor ki tudjam szűrni, ami nem ilyen (mondjuk 2-3 fő, csak 2 fő vagy 5+ fő). Egyelőre még fogalmam sincs, hogy hogyan oldjam meg :D
2020. szept. 10. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!