Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Normális az,hogy a fortnite...

Normális az,hogy a fortnite játék min 100gb-t foglal?

Figyelt kérdés
És még tol valami frissítést felfelé és eszi a tárhelyet.

2020. szept. 18. 00:23
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
2020 van, nem példa nélküli, már 3-4 éve is votl játék ami elfoglalt ennyit.
2020. szept. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

A programozók rászoktak (bár mindig volt egy ilyen hozzáállásuk), hogy kihasználják a rendelkezésre álló erőforrásokat. Ez elsőte jól hangzik, amíg rá nem jössz, hogy akkor is kihasználják, ha arra semmi szükség. Miért? Mert kevesebb munka van vele.


Vagyis igen, normális, de ettől még nem indokolt.

2020. szept. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%
#2: Túl azon, hogy nyomtam egy zöld pipát a válaszodra, azt hozzátenném: az én fogalmaim szerint utóbbi nem kihasználás, hanem pocsékolás. A programozók jelentős része szakmai értelemben lusta, a cégeknek kevésbé éri meg optimalizálni, mint mindent azonnal kiadni, és utasítani a felhasználót százezres nagyságrendű hardverbővítésre. És hát nem utolsó sorban: sok programozó nem alkalmas optimális kód írására.
2020. szept. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Na telepítésnél felment 167gb-re de a telepítés végén csak 95gb lett gondolom letöltötte a telepítőt telepítés után meg törölte. Értem én a sok gb-t de ennél komolyabb játékok is vannak kinézetre azok szoktak kb ekkorák lenni.
2020. szept. 18. 09:12
 5/8 anonim ***** válasza:
A programozás meg a kódírás mellől csak a logikát felejtetted ki... Miért ekkorák? Hogy ne kelljen percekig a töltőképernyőt bámulni. Be lehet tömöríteni persze, csak épp akkor mindig előtte kell az éppen aktuális fájlokat boncolgatnia a hardvernek... valamit valamiért. És ha választani lehet szerintem inkább legyen nagyobb mérete ha cserébe sokkal gyorsabb a betöltés.
2020. szept. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy egyébként megjegyezném, én is, amellet, hogy mindenkinek igaza van:

- A részletesség (poligonokból összeállított grafikai háromszögek mennyisége, ami ugye a legkisebb elemi rész még a kerekeknek is)

- Grafikai motor maga

- Összes content, még ha nem is jelenítődik meg, de attól még tudnia kell, ha megjelenik valaki kezébe nem tudom milyen skin.

- És maga a működés maga.


Általában a Disk-ből van elég sok, mert most mennyibe kerül 2TB HDD-t venni? RAM-bal problémák szoktak lenne, így ha Disk-et eszkö meg, az nem "felelőtlenség" programozás miatt van, hanem a tartalom miatt + működés miatt. Ez statikus adat.

A Dinamikus, amire azért odafigyelnek, hogy mennyi RAM-ot eszik a cucc. Nyilván nem igazán követelhetnek meg 32GB RAM-ot mert annyi nem igazán elterjedt otthoni gépek között.

2020. szept. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Az ARK majdnem 150-et foglal, szerintem teljesen.

Az új játékok szinte mindegyike foglal egy legalább 80gb helyet :D

2020. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Azért megnézném, hogy aki ennyire az optimalizálatlanságot okolja a tárhelyfoglalásért az mit hozna össze belőle. Ugyanis maga a programkód nem foglal sokat, ez egészen biztos. Külső komponensekbe nem nyúlhatnak bele. A médiafájlokon lehet tömöríteni, de annak is vannak észszeszerűségi korlátjai. Ezen felül manapság már vannak ún. előre compileolt állományok is, ami megspórol egy csomó erőforrás használatot és nem gondolom, hogy ebből engedni kellene, mert akkor meg azért visítoznának, hogy másfélszeresére nőne a gépigénye. Az a 100-200GB a mai világban semmi. 1 óra alatt letölti igény szerint, játszik vele, letörli, ha megunja, telepít helyette másikat és még a mentése sem veszik el, hiszen felkerül a felhőbe.
2020. szept. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!