Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel táblázat rendezés?

Excel táblázat rendezés?

Figyelt kérdés
Sziasztok, egy Excel táblázatban vezetek raktár nyilvántartást, sok a termék és eléggé leterheli a programot. 3 része van a táblázatnak... 1 rész ahol avizok után erkeztek a termékek, 2 fél ahol számlák után, ezek alatt van a 3 dik ahol van 2 osszegzo lista csak termék névvel és hogy éppen mennyi van raktáron (úgy aviz mint számla után).. Jelen pillanatban még mozgatható, de ha újabb és újabb terméket kell bevezetnem megfog halni. Valami ötlet kellene hogyan tudnám felosztani. Esetleg ha több lap (sheet) et használnek, osszekaocsolva őket (hogy az osszegzo lista pld 3 sheetből vegye az adatokat) helyre pofozodna? Vagy szó szerint ossza fel több táblázatra? Előre is köszönöm a segítséget.

2020. szept. 22. 07:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ehhez már jobb, ha valami egyszerű programot íratsz, ami adatbázisban tárolja az adatokat.
2020. szept. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam rá, bár értelmetlennek látom, acces véletlenül nem tudna segiteni?
2020. szept. 22. 08:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Több lap mondjuk megoldás lehet, de tulajdonképpen azzal létre is hoztál már egy "adatbázist". Tehát innentől már megcsinálhatod access-ben is akár, amihez tudsz csinálni formokat.

Pontos leírást nem tudok hozzá, mert csak Libre office-t használok, ott pedig másképp működik.

2020. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én meg ugye accest eddig nem használtam, de ránezek majd hogy hátha sikerül. Az excelben annyit szeretek és maradnék ennél hogy itt ha kérni egy térmek lapját ki tudom nyomtatni, és ha a főnök kéri az összesített listát akkor azt is külön ki tudom nyomtatni, amit persze nem tudom ha lehet accesben.
2020. szept. 22. 10:19
 5/9 anonim ***** válasza:

ott ilyen "jelentéseket" lehet csinálni azt hiszem (lehet nem így hívja az access) de a lényeg, hogy ott is tudsz nyomtatható oldalt csinálni. libre office base-ben én egyszer csináltam ilyesmit, és jól működött, gondolom access-ben is hasonló a szitu.

erre elég lehet amit szeretnél. ha ettől több kell akkor én is valami kis program írását javaslom (én pl webalkalmazást szoktam összedobni ilyen célra, mert gyorsan megvan)

2020. szept. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Web alkalmazás, ami offline működik, vagyis te magad írod meg a web oldalt, ilyennel hogy Dreamweaver esetleg? Lehet Hülyeséget mondok de én ezt ismerem vagy legalábbis hasonló nevűt.
2020. szept. 22. 10:55
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

hát ez a téma ettől kicsit bonyolultabb.

tud offline (ha a kiszolgáló szerver localhoston fut), de többnyire arra volt szükségem, hogy többen is tudjuk használni (akár távolról is) tehát ez olyan weboldal, ami saját szerveren fut, és mivel bejelentkezés szükséges hozzá, így nem érhető el bárki számára. szóval ezért is nem java-ban lett írva, mert egész egyszerűen könnyebb volt így. van mögötte egy rdbms, és a gui-nak használtam a weboldalt ami yii2-re keretrendszerre épül. tud CRUD-ot generálni (tehát gyakorlatilag a formokat, a létrehozás, frissítés, törlés, stb..) automatikusan létrehozza, egy-két helyen kell csak belenyúlni. nyilván továbbis lehet fejleszteni, de pl egy pár táblából álló adatbázis + beléptetés és felhasználókezelés + statisztikák meg pdf-ben letölthető összesítők 1 nap alatt megvan, ha tudod mit csinálsz. szigorúan funkcionalitás, a design az olyan amilyen (default bootstrap amúgy) de erre a célra bőven jó volt.. tulajdonképpen ez access-ben is megoldható lett volna, de nekem így egyszerűbb volt, mivel ehhez jobban értek.


szóval a programírás akkor lehet jó alternatíva (technológiától függetlenül) ha megvan a háttérismereted ahhoz, hogy max 1-2 nap alatt összedobd, különben (időben) nem éri meg belefogni, vagy tényleg csak akkor ha hobbiprojekt


a dremweaver pedig egy IDE, tehát mondjuk úgy "csúnyán fogalmazva" hogy egy program, ami segít neked kódolni. vagy még "rondábban": egy tuningolt szövegszerkesztő jelen esetben. igazából bármi mással is meg lehet csinálni.


egyik volt kollégám amúgy java-ban mozgott otthonosat, szóval ő meg abban csinált ilyen pár űrlapos kis programokat amik tudtak statisztikákat meg összesítőket generálni. én csak azért mondtam ezt, mert nekem ez volt könnyebb :)

(de ha más is olvassa ezt a témát valószínűleg szét fog savazni, hogy "ehhez minek weboldal") szóval az ő kedvükért még egyszer: akkor, arra a célra ez volt számomra a legkönnyebb és leggyorsabb megoldás ami tökéletesen betöltötte feladatát. :)


de minden problémát meg lehet oldani sokféle módon és mindenki válassza a számára legegyszerűbb de megfelelő megoldást

2020. szept. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, ennyire nem akarom elbonyolitani, csak egy egyszerű raktár táblázatot akartam létrehozni, működik is de egyszerűen lassú (és ez még szépen mondva), butacska vagyok ehez, kerestem elől hátul az Excel után de nem kaptam választ az egyszerű dolgokra sem. Ugye nekem a táblázataim egyformák, az osszegzo táblázatomba pedig csak ezen táblázatok bemenet és kimenet oszlopai különbséget kellene bírjam, de úgy hogyha bejon vagy kimegy valami és azt beirom, automatikusan ax osszegzo táblázaton is változzon (a függvény 2 sum ből all es kivonás). Az egészben a baj hogy nekem a sorok nem változnak csak az oszlopok parkokban. Az első pár P Q, utána X Y, AF AG, és így halad előre, a sor pedig 4:49. Próbáltam a $ szimbólummal, mert az elmeletileg engedi változni a sort/oszlopot de nem működik. Így kézzel kell bírjak minden egyes párt, ami sok kissé.
2020. szept. 22. 12:46
 9/9 anonim ***** válasza:

akkor "tervezd újra". :)

fordítsd meg a logikát. ha a sorok száma fix és az oszlopok száma nő, akkor a sorokból csinálj oszlopot, az oszlopokból pedig sorokat és akkor kezelhetőbb lesz.

2020. szept. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!