Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan program ami két...

Van olyan program ami két képet egymásra tud helyezni?

Figyelt kérdés
Egy termék két állapotát kellene bemutetnom egy fotón beül. Létezik ilyen funkció valaemyik photoshop alkalmazásban?
2020. okt. 16. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Van olyan photoshop:

például a PhotoShop...


Amúgy még a painttel is meg lehet csinálni.

Csinálsz egy akkora üres lapot, mint a két kép, és egymás mellé illeszted őket. (copy, paste)

2020. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

Ehhez valóban nem kell Photoshop, nincs olyan képszerkesztő, amelyikkel ne lehetne megcsinálni. A kényelem érdekében érdemes olyat választani, amelyik rétegeket is kezel, bár már ez is alapkövetelménynek tekinthető. Adott feladat esetén szükség lehet a pontos kivágásra, erre hasznos eszköz a maszkolás, amit inkább a jobb programok tudnak. A célnak tökéletesen megfelel az ingyenes és jól dokumentált Gimp:

[link]

Itt egy kissé túlságosan is részletes leírás a maszkolásról:

[link]

A lényeg: Ahol a rétegmaszk fekete, ott a kép átlátszó lesz, és az alátett háttér látszik, ahol pedig fehér, ott meg a kép. Ha tehát a fekete maszkrétegre a tárgy körvonalának megfelelő fehér foltot raksz, ugyanaz lesz a látvány, mintha kivágnád a tárgyat, és azt raknád a háttérre. Ez természetesen valódi kivágással is megoldható – a rétegmaszk előnye, hogy utólag is változtathatsz, pontosíthatsz rajta.

2020. okt. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagoyn szépen közönöm a kedves segítséget-nagyon sokat megtudtam. DE valószínüleg én mondtam -írtam le rosszul azt amire szükségem lenne. Nekem egy olyan fotót kell klészítenem amin látszik áttetszóen mindkát kép teljes egészében--mintha egymásra lennének fotózva--de jól látható mindkettő. Két kép lenne egymáson...Pl: Egy tulipán csukva--és kinyílva. Ha az egyikre koncentrálok akkor azt látom ha a másikra akkor meg azt--de mindkettő ozz van..ilyet lehet készíteni?
2020. okt. 19. 13:02
 4/4 tabaki ***** válasza:
100%
Igen, mégpedig egyszerűen. Két rétegen egymásra teszed a két képet, azután a felső réteg átlátszatlanságát a felére csökkented. A feladat függvényében szerepe lehet a rétegmód megválasztásának is, de konkrétumok nélkül nem nagyon lehet többet mondani.
2020. okt. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!