Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy oldható ez meg excel...

Hogy oldható ez meg excel függvénnyel?

Figyelt kérdés

Adott a táblám, amiben vezetem a kiadásaimat. Minden tételnek külön sora van, látni fogjátok a screenshoton. Szeretném látni majd, hogy melyik napon mennyit költöttem, így csináltam egy oszlopot, amiben csak egyszer szerepel az adott nap, nem pedig tételenként egyszer. Hogy oldhatom ezt meg? Láthatjátok, hoy már csináltam egy oszlopot neki /v oszlop/ csak nem tudom, hogy milyen függvénnyel, és hogyan tudnám megoldani. Köszönöm segítségeteket!


[link]



2020. okt. 20. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy oldható meg, de nem is látom értelmét ennek, mert el vannak csúszva a dátumok, nehezen áttekinthető.
2020. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Remélem a "Ft" az csak formázás, - ha nem, akkor gyorsan töröld ki az összeset. (Ctrl+H > összes cseréje semmire)

"V" oszlopban hasonlóan írtam volna a dátumokat, mint az "A"-ban: "október 1."

Ezután elvileg egy SZUMHA a "V3" cella mellé:

=SZUMHA(A$3:A$1000;"*"&V3&"*";D$3:D$1000)


Utána ezt "lehúzhatod" a többi naphoz.

2020. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincsenek elcsúszva a dátumok, mert minden egyes tétel egyenként van beemelve a táblába. A forint csak formázás. A dátum is csak formázás, mindkettőnél ugyanúgy írtam be őket, csak máshogy jeleníti meg (10.01.-et írtam, valahol 2020. október 1., csütörtök, valahol meg 01.okt néven jelenik meg. Megnézem a függvényt, köszönöm!
2020. okt. 20. 13:03
 4/5 A kérdező kommentje:
A két csillagot ki kellett szednem, de így működik frankón, erre gondoltam, köszönöm szépen!
2020. okt. 20. 13:07
 5/5 Farkas999 ***** válasza:
Ilyen összesítésekre kimutatást (pivot) érdemes csinálni
2020. okt. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!