Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ilyen animációt, hogy lehet...

Ilyen animációt, hogy lehet készíteni?

Figyelt kérdés

Itt van maga az animáció: [link]


Arra lennék kíváncsi, hogy a kép körül forduló objektumokat mivel és milyen formában lehet létrehozni, milyen programokban van erre mód?


Köszönöm a válaszokat előre is.



2020. okt. 24. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
Bármilyen képszerkesztőben. Gimp, photoshop, krita, tudom is én mi van még. A kész képet lemented, videószerkesztőben meg berakod alsó rétegnek és tetszőleges ideig forgatod.
2020. okt. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tabaki ***** válasza:

Nem értem, miért pontozta le valaki az első választ. A módszer egyrészt kézenfekvő, másrészt tökéletesen működik. Ugyanígy készültek az alábbiak is (nálam az Imgur valamiért meghülyült, remélem ott behívhatók).

Szkennelt kép, Gimp, OpenShot: [link]

Szkennelt kép, Gimp, Blender: [link]

Szkennelt kép, Inkscape, Blender: [link]

Annyival kiegészíteném a kolléga hozzászólását, hogy a parancssoros FFmpeg programmal a téged érdeklő animált GIFfé tudod alakítani az elkészült videót, ekkor értelemszerűen nem muszáj „tetszőleges ideig” forgatnod. Elég egyszer, majd a nézegető végtelenítve játssza le. Egyébként én is így tettem, de ahogy látom, az Imgur visszaalakítja videóvá – ha ezt tudom, eleve az .mp4-eket töltöm fel.

Az FFmpeg itt tölthető le: [link]

Én az átalakításhoz a következő varázsigét használtam:

ffmpeg -i fajlnev.mp4 -vf scale=500:-1 -r 10 -f image2pipe -vcodec ppm - | convert -delay 10 -loop 0 - fajlnev.gif

2020. okt. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 tabaki ***** válasza:
2020. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tabaki ***** válasza:
2020. okt. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!