Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb alternatíva...

Melyik a legjobb alternatíva Microsoft Office-ra?

Figyelt kérdés

Libreoffice: [link]


Openoffice: [link]


WPS office: [link]


Freeoffice: [link]


Néztem már több videót is, de nem tudom eldönteni



2020. okt. 26. 11:32
A kérdező szavazást indított:
Openoffice
Libreoffice
WPS office
Freeoffice
16 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A libreoffice mindenképp, open office-ból lett forkolva, mivel az open officet már nagyon lassan fejlesztették.
2020. okt. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, mondjuk én a WPS-re gondoltam.
2020. okt. 26. 12:10
 3/3 anonim ***** válasza:
91%

Egyéni ízlés kérdése.

Gyakorlatilag nagy teljesítménybeli eltérés nincs köztük. A MS Office kompatibilitása - már ha ez szempont - mindegyiknek magas szintű, ha az alapvető szerkesztési szabályokat betartották, akkor nagyon kevés kompatibilitási problémára lehet számítani.

Az OpenOffice - mint írták előttem - kicsit talán le van maradva a LibreOffice-tól, de egyébként egy és ugyanaz a kettő. Az OpenOffice sem rossz, a fő funkciókban nincs számottevő eltérés, de a Libre-t intenzívebben fejlesztik, ezért több "extra" található benne, illetve az esetleges hibajavítások is hamarabb jönnek. Én jó ideje ezt használom, nem okozott csalódást. :)

A WPS nem titkoltan a MS Office klónja kívánt lenni, kinézetre ez utánozza legjobban, viszont angol nyelvű (bár elképzelhető, hogy lehet magyarítani; annyira nagyon nem másztam bele), és azért belefutottam már egy-két hibájába. És ha ez szempont, NEM szabadszoftver. Ingyenes, de nem open-source.

A Softmaker FreeOffice is a MS Office-t kívánja utánozni, kicsit gyengébben, mint a WPS, de magyarul. Ingyenes, de regisztrációhoz kötött termék.

Ha a külső hasonlóság a lényeg, meg tényleg az, hogy full olyan érzésed legyen, mint az MS Officenál, akkor a WPS-t javasolnám. Ha pedig a legstabilabb, legbiztosabb megoldást keresed, akkor a LibreOffice-t.

2020. okt. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!