Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » SAP helyett Excel egyetemen?...

SAP helyett Excel egyetemen? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szóval eredetileg SAP-ot használtunk volna Enterprise Systems nevű tárgyamon, de a covid miatt pár előadó helyet cserélt és emiatt most Excel-t fogunk használni. Sokak körében eléggé lenézett dolog az Excel, és ha őszinte vagyok némileg énis közéjük tartozom. (Persze, sokkal több mindenre jó mint gondolnánk, de ez ilyen berögződés)

Már volt egy félévem ahol Excel-eztünk (meg nyilván egyetem előtt is rengeteget), ezért is szerettem volna mást is kipróbálni egyetemi körülnények között, mint például a SAP-ot. (Főleg hogy ha jól tudom amúgy is fizetős)


Mit gondoltok? Van ennek bármi hátránya, hogy végül Excel-ben kell dolgoznunk?



2020. nov. 7. 13:41
 1/1 Fsms ***** válasza:

van. A SAP teljesen más alapokon nyugszik- SAP egy ERP rendszer, excel egy adatbázis kezelő. Persze nem tudom melyik modulját akarjárok használni, de pl. BI/BO esetén chrystal reporting van, sok standard progi és persze ABAP ha fejleszteni akarsz a core modulokban. Ráadásul ha S4Hana installációtok van ott már in-memory technológia segíti a riportokat.


Persze a korrektség kedvéért a riport eredményeket SAP-ból ki tudod tölteni excelbe.

A SAP igen fizetős.

2020. nov. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!