Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet LibreOffice...

Sammy1203 kérdése:

Hogyan lehet LibreOffice Writer-ben gondolatjelet írni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Korábban sikerült beállítanom, hogy két kötőjelet és egy szóközt átírjon egy gondolatjel és szóközre. De miután megnyitottam egy, egy évvel ezelőtti, szintén Librével létrehozott dokumentumot, megzavarodott a program, és nem csinál gondolatjelet. Újra és újra megpróbálom cserélni, de nem írja át. Megpróbáltam a program újratelepítését is, frissítettem egy újabb verzióra is, majd visszaálltam az eredeti, régebbire, de nincs változás. Mi történhetett vele, és mit tudok vele kezdeni? Microsoft Word-re nem telik.

2020. nov. 24. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

alt 0150 numerikus billentyűzeten.

2020. nov. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Fuhhh, köszönöm, ez tényleg bevált, de nem létezik egy rövidebb módszer? Bocsánat, hogy hálátlanul megkérdezem, csak történetírás közben kicsit hosszadalmas folyton végignyomni ezeket. :)
2020. nov. 24. 19:20
 3/5 CspCsj ***** válasza:

Telepített vagy hordozható (portable) változat?


Megnéztem két hordozható változatot (v6.3.1 és v7.0.1) és nálam csak úgy működött a csere, ha a dupla kötőjel előtt-után van(nak) még karakter(ek), pl.: a--b vagy 1--2 szövegeknél kicseréli a gondolatjelet.

Eszetlenül 😁 áthelyeztem a "libreoffice" almappát máshová, és onnét kézzel indítottam az "swriter.exe" fájlt, - így meg egyből kicserélte a dupla kötőjelet.

2020. nov. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CspCsj ***** válasza:

Kiegészítés:

Az "swriter.exe" mappájában (nálam) van egy "bootstrap.ini" fájl, aminek egy sorát érdemes átszerkeszteni: (ha hozzám hasonlóan te is hordozható változatot használsz és eszetlenül csinálod a dolgokat)

UserInstallation=$ORIGIN/../../../UserData/settings

helyett:

UserInstallation=$ORIGIN/../SajatProfil

Ekkor nem fog egy "Data" mappa megjelenni hárommal feljebb a mappaszerkezetben (amit ugye így törölhetsz is), hanem a felhasználói profil fájljait a LibreOffice mappáján belül hozza létre "SajatProfil" néven. (persze átírható bármire)

2020. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! :) Sikerült megoldanom. Szerintem vagy a laptopommal lehet a baj, vagy a programmal, mert most meg sikerült beállítanom, hogy erre a kombinációra írjon gondolatjelet. .-. Eddig semmire sem reagált, csak az első hozzászóló billentyűkombinációjára. Köszönöm, megmentettél. :)
2020. nov. 27. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!