Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videózáshoz (jó minőségben)...

Videózáshoz (jó minőségben) mennyire számít a memória? Mennyivel lenne jobb a 2x8gb ram, mint az 1x8? (Ddr4)

Figyelt kérdés
2020. dec. 1. 23:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Semennyire, mert a videó csak egy kis részét tartja a memóriában, akár HDD-ről nézed, akár streameled. Folyamatosan olvassa, ha visszatekered a streamelt videót, újból letölti azt a részt. Sokkal inkább fontos a videókártya, a legtöbb modern kodeket hardveresen tudja dekódolni, így a CPU terhelése nélkül tudsz videózni, azaz mehet például a tévén egy videó és közben a monitoron egy böngésző, excel, vagy akár egy photoshop is, nem fogják zavarni egymást.
2020. dec. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szóval érdemesebb videokartyaval videózni, mint a cpuval?
2020. dec. 2. 00:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Most is azt csinálod, ha van megfelelő videókártya a gépedben. Windows 10-ben menj a feladatkezelőbe, majd részletek, ha még nem nyitottad volna le. Indíts el egy videót és láthatod, hogy a CPU-t vagy a GPU-t terheli. Ha nincs GPU rublika, akkor nem megfelelő a videókártyád hozzá, vagy nincs fent a drivere.
2020. dec. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már nézegettem. (gtx950)
2020. dec. 2. 00:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a 4K-hoz is tökéletesen elég. Legalábbis elvileg. Nekem is ilyen van és a Full HD kb 11%-ra terheli (nincs 4K képes megjelenítőm). Akkor a 4K 44% lenne, de ha belevesszük, hogy a HEVC-nek több kakaó kell, ha dupla is, akkor sincs 90%.
2020. dec. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De valamiért elég szar minőségben tudok csak videózni(obs-sel).
2020. dec. 2. 08:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, hogy nem nézni akarod, hanem felvenni... Az más! Ahhoz valóban egy bika CPU kell. Minimum egy i7 vagy azzal egyenértékű AMD. De a RAM azt se nagyon befolyásolja, mert ahogy elkészült egy képkocka, írja a kimenetre.
2020. dec. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Stef87HUN válasza:

Nem vagyok jártas a témában, csak vmennyit magamra szedtem...

De ha vágni is akarsz úgy tudom ahhoz már viszont kell memória!

(Azt nem írtad,h élőzöl, vagy vágott tartalmat csinálsz/készítesz.)

2020. dec. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak vágott tartalmat készítek.
2020. dec. 4. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!