Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blender ember modellezés...

Blender ember modellezés közben akadályba ütköztem. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Két él összeérésénél egy élesebb kontúr jön létre, olyan mintha a ponthoz hozzáragadna a lap felszíne és a lekerekítés így másogy hat rá. Remélem valaki tud rá megoldást. A válaszokat előre is köszönöm.

2020. dec. 22. 13:33
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom mire gondolsz, de talán nem az lehet a gond, hogy ott dupla él van? Ha kijelölöd az Edit módban és rámész, hogy mesh cleanup merge by distance, akkor leszedi a dupla élt, ha az a gond. De lehet nem jól értem.
2020. dec. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
Valóban nemigen érthető, de a dupla él meglehetősen gyanús. A kérdéses részen jelölj ki egy pontot, és húzd odább, akkor elvileg nyomban kiderül, hogy van-e alatta másik. Ha mégis valami egyébről volna szó, esetleg tedd föl valahova a modelledet (vagy csak a problémás darabját), hogy meg tudjuk vizsgálni.
2020. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez lenne a probléma remélem így jobban érthető mit próbáltam leírni.

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. dec. 22. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Sanszos, hogy az lesz amit az előttem szólok már leírtak
2020. dec. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

Minthogy .blend-fájlt nem kaptunk, megpróbáltam egy leegyszerűsített modellen reprodukálni a hibát. A kísérleteimből valóban a duplázás emlékeztet rá leginkább. Az egyik csúcspontot kijelölve megnyomtam az E (kihúzás) gombot, utána rögtön az Entert, vagyis egy helyre két pont került, egy 0 hosszúságú szakasszal összekötve. A pont elhúzásával ki is derül a kettőződés, törlésével pedig helyreáll a felületosztás íve:

[link]

Természetesen egyáltalán nem biztos, hogy erről van szó, de egyelőre nem találtam más hasonlót.

2020. dec. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam a leírtakkal, de nekem úgy tűnik nem az a baj. Linkelem a belner file-t.

[link]

2020. dec. 23. 11:15
 7/7 A kérdező kommentje:
Kaptam segítséget és a probléma megoldódott. Köszönöm mindenkinek aki próbálkozott.
2021. jan. 17. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!