Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » EXCEL. Függvény, szövegeket...

EXCEL. Függvény, szövegeket tartalmazó tartományból névsor szerint adott sorrendűek kiválasztására?

Figyelt kérdés

Számokat tartalmazó tartományból KICSI, illetve NAGY függvénnyel kiválasztható pl. a tartomány 5. legkisebb száma, vagy 2. legnagyobb száma.

Például: =KICSI(A2:F826;5), vagy NAGY(C5:AF5100;2).

De, szövegeket tartalmazó tartományból szeretném pl. névsor szerint elölről a 8. mezőtartalmat, vagy névsor szerint hátulról a 4. mezőtartalmat megkapni. Aki ismer legalább az egyikre függvényt, kérem, írja meg!



2020. dec. 28. 12:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát, én így csinálnám:

=MID(A1;8;1)

=MID(A1;LEN(A1)-4;1)

2020. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mid = KÖZÉP

len = HOSSZ

2020. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk tartomány alatt nem értem, hogy mire gondolsz.

Ha több cellát akarsz figyelni, akkor előtte vond össze őket a CONCATENATE (ÖSSZEFŰZ) függvénnyel.

2020. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Másodjára megértettem hogy mit szerettél volna bocsi.

Igazából rendezd be név szerint az oszlopot és a index függvény tökéletes lesz erre.

Példa.

Harmadik sor:

=INDEX($A$1:$A$4;3;1)

Harmadik sor hátulról:

=INDEX($A$1:$A$4;COUNTA($A$1:$A$4)+1-3;1)


Ha saját rendezést szeretnél kitalálni, akkor előbb kell neki egy algoritmus, amivel beállítod a sorrendet.

[link]

2020. dec. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez például működik rendezés nélkül is, de csak akkor ha egy oszlopban keresed az adatokat:

{=INDEX($A$2:$A$10;MATCH(SMALL(COUNTIF($A$2:$A$10;"<"&$A$2:$A$10);3);COUNTIF($A$2:$A$10;"<"&$A$2:$A$10);0))}


{=INDEX($A$2:$A$10;MATCH(LARGE(COUNTIF($A$2:$A$10;"<"&$A$2:$A$10);3);COUNTIF($A$2:$A$10;"<"&$A$2:$A$10);0))}


Az a lényeg, hogy CTRL+SHIFT+ENTER-t kell nyomni a {} jelhez a képlet beírása után.


Ha több oszlopos táblázatból akarod kivenni a neveket, akkor fogalmam sincs.

Legjobb lenne karakter kódokra alakítani a szövegeket, de azt szerintem függvénnyel nem lehet.

2020. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy időt szántál rám.

A KICSI és NAGY függvény példáinál írthoz hasonlóan, többsoros és többoszlopos tartományról van szó; elnézést kérek, hogy ezt nem tisztáztam. Egydimenziós esetben (egyetlen sor, vagy egyetlen oszlop) könnyen megoldottam volna.

Most már okkal tartok attól, hogy nem csak én nem találtam alkalmas függvényt, hanem hogy nincs is. Úgy tűnik, marad a makró, amit el akartam kerülni.

2020. dec. 30. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!