Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi okozhatja ezt a betűtípus...

Mi okozhatja ezt a betűtípus hibajelenséget?

Figyelt kérdés

Van egy számítógép, amin a böngészőkben -hogyismondjam- furán jelennek meg a karakterek. Homályos, nagyon vékony, szinte alig olvasható, ékezetes karaktereket eltérően jeleníti meg, egyszóval nem olyan, mint amit valójában látni kéne.

A rendszer már újra lett telepítve, monitor is lett időközben cserélve, a jelenség továbbra is fennáll, de csak a böngészőkben.

A régió magyarra van állítva, a betűtípusokat is visszaállítottam gyárira, a hiba mégsem szűnt meg.

Mi lehet a probléma?



2021. jan. 8. 20:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Találtam Chrome-ra vonatkozó javaslatot, ami a flags-nél kikapcsol 1-2 dolgot, de nem segített.
2021. jan. 26. 13:06
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Cleartype be van kapcsolva? (írd be a keresőbe, hogy cleartype, aztán kiderül)
2021. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Be van, többször is beállítottam, és csak a böngészők csinálják.
2021. jan. 27. 06:21
 4/8 Fsms ***** válasza:
100%

Esetleg win beállítás

try changing your Windows appearance settings. This step is most helpful for displays with high resolution.


On your Windows computer, click the Start menu: Start menu or Start menu.

In the search box, type Appearance. When you see Adjust the appearance and performance of Windows, click it or press enter.

Next to "Smooth edges of screen fonts," uncheck the box.

Click Apply.

Open Chrome again.

2021. jan. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam, változatlan.

Megnéztem az egyik weboldalon, ott konkrétan a "Helvetica Neue" betűtípust nem tudja normálisan megjeleníteni: a félkövér nagyon kövér, a nem félkövér nagyon vékony.

2021. jan. 28. 08:28
 6/8 Fsms ***** válasza:

esetleg Code page gond lehet, ez már nagy mélységeket jelent.

Dobj fel egy jegyet az MS supportnak meglepően gyorsak, és jók voltak.

2021. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a durva, hogy nagyon sok számítógép megfordult már a kezem közt, de sosem találkoztam még ilyen hibával, főleg nem úgy, hogy Win7-nél és Win10-nél is ugyanez volt. Kezdek inkább arra gyanakodni, hogy az integrált Intel VGA-val nem kompatibilis valami...
2021. jan. 28. 08:38
 8/8 Fsms ***** válasza:
lehet, innen már sajnos próbálgatás lesz a megoldás. Ha van egy másik kártyád könnyen ki tudod tesztelni.
2021. jan. 28. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!