Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Openshot-hoz letöltöttem a...

Openshot-hoz letöltöttem a Blender programot,hogy animált feliratokat használhassak. Nem múködik. Hová helyezzem pontosan a Blendert? Vagy a Blender melyik részét? dll fájlokat? Kezdő vagyok.......................

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 16:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Openshot irja:**futtatható állománya megfelelő helyen legyen....--
2021. jan. 13. 16:59
 2/13 anonim ***** válasza:

Kereső:

[link]

első találat a Blender - ami elsődlegesen egy 3D modellező szoftver - hivatalos oldala:

[link]

azon belül Letöltés menüpont:

[link] download/

és a telepítő:

[link] download/Blender2.91/blender-2.91.0-windows64.msi/

vagy a telepítő nélküli, hordozható változata:

[link] download/Blender2.91/blender-2.91.0-windows64.zip/

amit csak le kell tölteni, kibontani

[link]

és használható is a blender.exe futtatásával.

2021. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A Windows Installer Csomagot töltöttem le a C mappába,de sajnos nem működik azt irja az Openshot animált feliratok készitése közben,hogy ellenőrizem a Blender futtatható állománya megfelelő helyen van-e.
2021. jan. 13. 17:43
 4/13 A kérdező kommentje:
blender-2.91.-0 windows 64
2021. jan. 13. 17:45
 5/13 A kérdező kommentje:
És ellenőrizzem az Openshot beállitásokat.... ?
2021. jan. 13. 17:48
 6/13 A kérdező kommentje:
2021. jan. 13. 18:17
 7/13 A kérdező kommentje:

Valamit itt kellene hozzárendelni:


[link]

2021. jan. 13. 18:24
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: A "Blender parancs (elérési úttal)" szövegmező mellett van egy Tallózás gomb azzal keresd meg a Blender-t, a blender.exe-t (ott van, abban a könyvtárban, amit a #6-os képen mutattál).
2021. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!
2021. jan. 13. 18:37
 10/13 tabaki ***** válasza:
100%

„Openshot-hoz letöltöttem a Blender programot”


A kérdésedre szerencsésen megkaptad a választ, ezért én csak egy más természetű kiegészítést fűznék hozzá. Gondolom, az OpenShot-Blender kapcsolat a minapi felirat-probléma kapcsán került előtérbe. Természetesen érdemes kipróbálnod, ha már a program felkínálja ezt a lehetőséget, de továbbra is tartom magam ahhoz, hogy ez nem hétköznapi használatra, inkább csak valami intró egyszeri létrehozására való.

Az idézett félmondat egy kissé mulatságos, nemcsak azért, mert a „segédprogram” jóval nagyobb az OpenShotnál, de azért is, mert a Blender maga is tartalmaz egy kissé eltérő logikájú, de semmivel sem rosszabb videószerkesztőt (amely az én szigorúan csak magánvéleményként megfogalmazott állításom szerint alaphelyzetben is okosabb, egyszerűbb és gyorsabb, tapasztaltabb felhasználó kezében pedig a korlátlan lehetőségek tára). A Blender videószerkesztőjének egyetlen hátránya, hogy nincsenek benne kész intrók... efféléket azonban tölthetsz le az internetről:

[link]

Az tehát a javaslatom, hogy – ha a program már úgyis a gépeden van – akkor ne csak az OpenShop szürke eminenciásaként szerepeltesd, hanem kóstolj bele ebbe az oldalába is. Nem tagadom az elindulás nehézségeit sem: Egyrészt a Blender egy ijesztően bonyolult és elsősorban más célokat szolgáló szoftver, ennek megfelelően meg kell adni és elmenteni a számodra megfelelő beállításokat. Ezek után kell egy bizonyos lelki lazaság, hogy elhidd: Maga a videószerkesztő (amely a programnak csak egy kicsi, majdhogynem mellékes szegmense) nagyon egyszerű, logikus, átlátható és kényelmes rendszer. Másrészt pedig nem kerülhető meg az angol nyelv használata. Az egyébként beépített magyarítása csak részleges, de amúgy is leginkább angol nyelvű tutoriálokat találsz hozzá. Mindenesetre érdemes rákeresned, hátha a látottak fölkeltik az érdeklődésedet:

[link]

2021. jan. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!