Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PCI USB Driver-t hogyan tudok...

PCI USB Driver-t hogyan tudok ehez szeretni lenovo m5800 ?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


Tehát nagy segítségre lenne szükségem, még pedig erről lenne szó!

lenovo m5800 fekvő házas.. nem egy mai darab a gép sajnos :/


Nekem rádió programozáshoz kellene igazából, de valamiért a rib box ot nem ismeri fel azaz hiányolja... nincs rajta az USB vagy soros illesztő program...


Pendrive meg minden működik meg az usb n keresztül megy az egér is bill is..


Csak a rádió program nem működik.. valami illesztő programot kér ! :(


Próbáltam millió 1 helyről letölteni... jelenleg windows 10 van ezen a gépen.. és nem kompatibilis semmi rá ! :(


Nem tudom mit csináljak valaki segítsen kérem szépen köszönöm előre is ! :)


Virtuális COM port illesztőprogramok

A virtuális COM-port (VCP) illesztőprogramjai miatt az USB-eszköz a számítógép számára elérhető további COM-portként jelenik meg. Az alkalmazásszoftver hozzáférhet az USB-eszközhöz ezen a lapon: Ez az oldal tartalmazza az FTDI eszközökhöz jelenleg elérhető VCP illesztőprogramokat.


Ez a vacak kellene a gépre gondolom hogy tudjam programozni a rádióimat! :)


Másik gépen is ez volt rá telepítettem a programot, elkezdtem volna beolvasni a rádiót... és az a szöveg jött hogy USB illesztő program nincs telepítve.. nem fog megfelelően működni.. oda windows 7 alá találtam!


Erre a gépre windows 10 alá semmit nem találok pls köszönöm! :(


2021. jan. 27. 01:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Boot Drivert is lefuttattam.. semmi az is azt írta frissítve van minden oké.. de még sem ! :(
2021. jan. 27. 01:07
 2/14 anonim ***** válasza:
Milyen rádiót akarsz programozni?
2021. jan. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Motorola GP340 a másik gépen win 7 alatt viszi ez a gép sehogyan sem.. illesztő programot hiányol .. :S
2021. jan. 27. 12:49
 4/14 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, ezt a rádiót soros porton keresztül lehet programozni.


Elnézve a számítógép kézikönyvét van is rajta ilyen port:

[link] (3-as pont)

ehhez már csak a soros porti átalakító kábel - egyes kábelek esetén kell valami RIB (radio interface box) - meg a szoftver ("CPS") kell és elvileg működik.


Windows 10-en is:

[link]

bár ha nem találná a soros portot az Eszközkezelőből (devmgmt.msc):

[link]

a Művelet --> Régi típusú hardver hozzáadása menüponttal:

[link]

elvileg hozzá tudod adni.


Ha USB-n keresztül akarsz rá csatlakozni, ahhoz kell USB-RS232 átalakító, amihez kell külön meghajtóprogram is.

Igen ám, csak átalakítója válogatja, hogy milyen meghajtóprogram szükségeltetik hozzá.

Ezt ugyancsak az Eszközkezelő segítségével tudod kideríteni - amikor rácsatlakoztatod az adaptert az USB portra, akkor megjelenik egy új eszköz, arra jobb egérgombbal kattintasz --> Tulajdonságok menüpont --> a megjelenő ablakban Részletek fül --> a lenyíló listában Hardverazonosítók és az alatta megjelenő értékeknél neked a VID és PID értékekre lesz szükséged:

[link]

azok alapján beazonosítható az átalakító:

[link]

amihez vadászható meghajtóprogram.

2021. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Nekem USB programkábelem van hozzá és windows 7 alól tudom is programozni egyszer sikerült beolvasni win 10 alatt és ennyi volt :(( Akkor ez most hogyan is van ? :(
2021. jan. 27. 23:07
 6/14 A kérdező kommentje:

Most néztem meg elméletileg fel van telepítve és még is ezt írja ki ugyan úgy nem olvassa be ! :(



Még is mi lehet a hiba ?

Miért nem olvassa be ?


Amugy köszi ha tudsz segíteni! :)


Windows 7 en működik :s

2021. jan. 27. 23:21
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen elküldtem üzibe a képeket! :)

elképzelhető hogy win 10 alatt nem lehet programozni csak xp vagy 7 ? :o :))

2021. jan. 27. 23:38
 8/14 anonim ***** válasza:

"Nekem USB programkábelem van hozzá"

Az először a rádió interfészét alakítja át RS-232-re (soros portra), majd az RS-232-t USB-re. Ez utóbbi átalakítás egy aktív eszközzel történik, amihez kell meghajtóprogram. Hogy pontosan milyen, azt az eszköz típusa határozza meg. #4-es hozzászólásom utolsó bekezdésében leírtam, hogyan kell megkeresni, hogy milyen eszközről van szó.


"windows 7 alól tudom is programozni"

Jó esetben a Windows 7-hez kapott USB-serial driver elvileg jó lehet Windows 10-re is - esetleg próbáld meg azzal.

2021. jan. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Közben látom küldtél egy nem privát tartalmú üzenetet benne a probléma okával:

[link]

az a probléma, hogy a Prolific nem támogatja a PL2303HXA sorszámú USB-soros átalakító chipjét Windows 10 alatt - erre figyelmeztet is a meghajtóprogramja, és a letöltési oldalán is:

"Windows 8/8.1/10 are NOT supported in PL-2303HXA and PL-2303X EOL chip versions."

[link]


Viszont ha rákeresünk a chip számára:

[link]

az első találat egy Youtube-videóra vezet:

https://www.youtube.com/watch?v=Y7JmCKCovMI

ami azt javasolja, hogy térjünk vissza egy korábbi meghajtóprogram-verzióra, ami az alábbi lengyel oldalról érhető el:

[link]

2021. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm megpróbálom megcsinálni hátha működik :S
2021. jan. 28. 00:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!