Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az OpenShot videószerkesztőben...

Csicsky kérdése:

Az OpenShot videószerkesztőben milyen videó lejátszási sebességeket tudok beállítani?

Figyelt kérdés
Ha rámegyek a jobb egérgombbal a klipre, akkor → Idő → Gyors → Előre, és itt be lehet állítani a gyorsítást 2, 4, 8, vagy 16 szorosára. Ugyanígy a lassítás esetében szintén jobb egérgomb → Idő → Lassú → Előre és akkor a választható lassítás: 1/2, 1/4, 1/8, 1/16-od. A kérdésem az lenne, hogy ezeken az értékeken kívül be tudok állítani más gyorsítást/lassítást is? Van lehetőség számszerűleg is megadni valahol a kívánt értéket? A tulajdonságszerkesztőben, vagy máshol van erre valamilyen lehetőség?

2021. jan. 29. 05:07
 1/4 tabaki ***** válasza:
Valószínűleg be kell érned a fenti lehetőségekkel, később majd vázolom, hogy szerintem miért.
2021. jan. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert a Windows Movie Maker-ben, ami egy egyszerű szerkesztő, jóval szélesebb határok között be lehet állítani a Speed ablakban és ráadásul ezek között bármilyen lejátszási sebességet beírhatok (nem kell, hogy a kettőnek a hatványa legyen, vagy abból induljon ki).
2021. jan. 29. 08:28
 3/4 tabaki ***** válasza:
Ajjaj, bizony elfeledkeztem rólad, de túl okos magyarázattal amúgy sem szolgálhatok. A program lassítás címén alighanem minden kockát megdupláz, gyorsításkor pedig minden másodikat eldob. A bináris növekmény azt sejteti, hogy ugyanezt a funkciót hívja meg többször. Viszont meg kell mondjam, hogy a program általános egyszerűségét tekintve sem értem, mi a jó ebben. Avatatlan külső szemlélőként úgy látom, mintha a finomabb hangolást is meg lehetett volna oldani hasonlóan szimpla módon, például az eredeti és a tervezett hossz arányából könnyen kiszámítható lenne, hogy hány kockánként kell törölni vagy ismételni.
2021. febr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Hát igen, meg lehetett volna így oldani, de még az egyszerű kihagyásos alapon is ha lenne lehetőség megválasztani, hogy hányadik kép legyen kihagyva, akkor ha minden harmadik lenne kihagyva, akkor másfélszeres lenne a gyorsítás, ha minden negyedik, akkor 1,33 szoros, ha minden ötödik, akkor 1,25 szoros . Hasonlóképpen duplázva, meg a lassítás egyes közbülső értékeit lehetett volna megoldani. Nem tudom miért nem így csinálták.

2021. febr. 4. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!