Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert javasoltok egy 2 processzoros 6 rammos gépre?

Figyelt kérdés

Valahogy nem akar jó lenni az oprendszer. Win10 enterprise van rajta, de valószínűleg tönkrement az ssd, ezért ssd-t kell cseréljek. Próbáltam a gép gyári hdd-jével, az update után teljesen tönkrement a driver készlet, se kép se hang!: akkor beraktam egy másik ssd-t amivel gyorsabb volt, a kép működött a hang nem. Annál elöször a már ezzel a telepítövel bevált drivereket raktam föl, de nem úgy viselkedtek mint korábban.

És még az sem biztos hogy az ssd amivel használtam rossz. Arra lettem figyelmes hogy szolgáltatások tüntek el a rendszerből, pl start+g, a gamebar, a microsoft store, az smbc, hálózatszolgáltatások. Lényegében nem lassú és felhasználói adatok nem tünnek el róla. De 2db ssd-t vettem egy helyről és a másik rossz, a gyár megszünt, és panaszkodnak erre a fajta ssd-re. Néha ha terheltem kritikusan leállt, szerintem a táp kicsi de 850w van és 900w kellene szóval nem olyan kicsi. Egy hpz600 workstation egy Rx-580 gpu, 21gb ddr3 ecc ram, 2db xenon E5645 cpu, 2x2tb hdd +ssd (360gb) 4k monitor. A monitorral voltak gondok levettem a felbontást és megoldódott a krit.off. probléma. A win10 pro-val az a gond mint a win8.1 és win7-el hogy csak 1 processzort kezel. A bios nem tartalmaz beállítást hogy a win10 pro fusson 2 processzorral. A proces lasso nem látja a 2cpu-t. De win10 enterprise alatt jó a processzor ki is használom a 2 processzort kb 90%-ban. De kicsi a 8gb gpu. A ram több mint amennyi kell. De a gépházra gravírozott leírás alapján 1 proci max 3 foglalatot kezel 6 ram hiányában meg nem megy a 2. Proci. Most 6 ram 2cpu 1gpu van a gépben. 5db 1gb-os. Kicsit hosszúra sikeredett egy rövid válaszhoz. Olyan windows operációs rendszert keresek ami 2 processzorhoz találtak ki és életemben nem halottam róla!



2021. jan. 29. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Linux Mint
2021. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Windows 10 Pro, vagy Ubuntu Linux.
2021. jan. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ubuntu
2021. jan. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Manjaro.
2021. jan. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
FreeDOS
2021. jan. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A linuxokat letiltja a bios. A win 10 pro ami t mondtam nem ismeri fel a konponenseket. Az enterprise-ok működnek de mindig van valami hiba. Olyan mintha a microsoft tiltaná le a szolgáltatásokat, csak a programok futnak jól.
2021. jan. 29. 21:54
 7/10 anonim ***** válasza:
A Win 10 pro támogat 2 külön fizikai processzort összesen max 256 magig. Mit tilt le, vagy mi nem megy?
2021. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A biosban segítettek beállítani hogy jónlegyen és win 10 pro a 2. Processzort nem mérte fel, csak az elsőt. De jelezte hogy benne van. 3x lett telepítve rajta pro de nem ment.
2021. jan. 30. 08:36
 9/10 anonim ***** válasza:

"A linuxokat letiltja a bios"


Valszeg ki kell kapcsolni a secure boot-ot és nem fogja letiltani.

2021. jan. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Secure boot nincs a bios-ban. Ez egy alapgép a workstation-ök közt. 2018-as bios verzióm van az a legfrisebb. Enged usb-ről linux mint-et és ubuntut indítani de telepítés után boot error-t ír, windows komponenst keres az indításhoz. Sajnos meg vagyok átkozva evvel a géppel. Azt se értem mi hiányozhat a win10proból ami nem érzékeli a második processzorom. Mert lehet annak a pótlásával megoldható lenne a kérdés. Próbáltam hogy win10pro telepítés után minden drivert feltettem akkor még nem érzékelt frissítés után sem. Nyitott vagyok megoldásokra, de nem írtam volna ki a kérdést ha nem próbáltam volna meg más egy csomó mindent. Talán ma kipróbálom a win 8 enterprise-t. Hátha azzal megy. Mert a gép eredetileg win8-as. Utána passz mert mindent megpróbáltam.
2021. febr. 1. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!