Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ilyen nyomorult program...

Miért ilyen nyomorult program ez az Excel? Meg az egész MS office?

Figyelt kérdés

Folyamatosn csak a gondok vannak vele. Mivel több fajta nyelven kell írnom, számolnom, stb. ezért különféle nyelvi billentyűzetet használok. De bezzeg a MS office ezt nem veszi észre és mindig belekontárkodik a műveimbe.

Most is írok egy tizedesjegyű számot, de mivel az angolban ponttal jelölik a tizedesvesszőt, ezért pontot rakok, ő meg átírja dátumra. Hát kapja be.


A kérdésem, milyen más programot lehet használni, ami normálisan működik? Ami csak akkor kontárkodik bele a munkámba, amikor én akarom?



2021. febr. 5. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj... jogod van mást használni. Én is már másfél évtizede a LibreOffice-t (illetve OpenOffice-t) használom, és jóval megbízhatóbb termék.

De ettől függetlenül amit te szeretnél, az nem az Excel hibája. Ez inkább "user error". Olyat nem csinálhatsz, hogy egy táblázatban különböző tizedesjelölőket alkalmazol, ugyanis a szoftverek ezt a Windows beállításaiból nézik ki.

De ha az adott cellák formátumát te magad állítod be, és nem bízod az Excelre, hogy döntse el, akkor nem fog magától dátummá alakulni, ami szám. Már ha számként értelmezhető. Ugyanis ha nem a rendszer beállításainak megfelelő tizedesjelölőt használsz, akkor azt így nem fogja számként felismerni (csak szövegként), ugyanis effektíve amit beírtál, az nem szám.

2021. febr. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hadd írjak már azt a cellákba, amit akarok. Akár Petőfinek a verseit is.

Most egy nyomorul kukacot @ nem tudok beírni, mert kiírja, hogy hiba van a képletben. Milyen képletben? Én nem is akartam semmiféle képletet írni.


Amúgy köszönöm a választ. Az OpenOffice-ról már hallottam, muszáj kipróbálnom, mert ez az excel az idegeimre megy.

2021. febr. 5. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha aposztróf jellel kezded a beírást, akkor azt nem fogja átalakítani. (') Viszont ha tényleg kevered a tizedesjelet, akkor azzal nehéz lesz számolni.

3,14 <> 3.14

2021. febr. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!