Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Ubuntu miért akad fenn itt...

KmsRys kérdése:

Az Ubuntu miért akad fenn itt bootolásnál? Helyrehozható valahogy?

Figyelt kérdés

Emlékszem, hogy a régi vincseszteremen "meghalt" az Ubuntu 20.04.1, és mivel nem volt semmi eszközöm, amire lementsem a dolgokat róla, ezért nem tudtam újratelepíteni, és beszereztem egy újat, valamint mellé egy SSD-t. Azt kezdtem használni, azonban ma véletlenül sikerült a régi vinyóról bootolni, és még mindig ugyanaz, mint mikor behalt. Bejön a GRUB, Aztán az Ubuntu logó, majd kiírja ezt:


/dev/sda6: clean, 489360/7684096 files, 19329931/30727936 blocks


És ezen nem tud tovább jutni! Próbáltam, hogy így hagyom egy órára, de nem volt semmi változás, nem megy tovább. Emlékeim szerint, amikor így behalt, akkor csak annyit csináltam, hogy éjszakára kikapcsoltam a gépet, pont úgy, ahogy mindig is szoktam, azonban másnap már nem volt hajlandó elindulni, hanem csak annyit ír ki, amit az előbb leírtam. Persze ezt régen is kiírta mindig, de csak pár másodpercre, aztán indult a grafikus felület. De itt se grafikus felület, se konzol, se semmi nem jön be, csak ennyi van a képernyőn.


Mi történhetett vele? Lehetséges helyrehozni valahogy? A fájljaimat el tudom érni másik operációs rendszerrel (Linux Mint 20.1), viszont van sok beállításom az asztali környezetben, és eléggé be volt "customizálva" az Ubuntum, ezért szeretném valahogy feltámasztani, ha lehetséges.



2021. febr. 6. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én csinálnék egy smart tesztet azon a vinyón mint alól,nagy az esély,hogy szektorhibás lett.
2021. febr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
8 szektorhiba van rajta, de már fél éve gyakran nézegetem, van ez a terminálos HD Sentinel is, de fél év alatt semennyit sem csökkent a kondíciója. És a 8 szektorhiba eddig nem zavarta, pedig már a feltelepítéskor is szektorhibás volt, de ugyanúgy 8, nem növekedett.
2021. febr. 6. 19:05
 3/14 anonim ***** válasza:

Akkor az ubinak van valamivel problémája.

Csökkentett módba próbáltál belépni?

2021. febr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Jaj elfelejtettem mondani, hogy nem az alap GNOME van rajta, hanem KDE Plasma! Ezzel asztali környezettel lehet csökkentett módban indítani?
2021. febr. 6. 19:31
 5/14 A kérdező kommentje:
*az szó kimaradt
2021. febr. 6. 19:32
 6/14 anonim ***** válasza:

Én most is arról vagyok.

Úgy tudom,hogy van csökkentett mód.

Gubba ott kell legyen a listába.

2021. febr. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

GRUB lista:


Ubuntu

Speciális beállítások ehhez: Ubuntu

Memory test (memtest86+)

Memory test (memtest86+, serial console 115200)

2021. febr. 6. 20:44
 8/14 A kérdező kommentje:
Sikerült! A speciális beállításoknál a 5.4 generic, azt választottam ki, és sikeresen elindult!
2021. febr. 6. 21:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint a kernellel van bibi.
2021. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mivel 5.8-as kernellel nem indul, ezért szerintem is azzal a baj. Mindegy, legalább sikerült megoldani!
2021. febr. 6. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!