Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyiket használnád androidon?

Melyiket használnád androidon?

Figyelt kérdés

AdAway vagy Blokada (ANDROID)?

Van különbség a kettő között?

Mindkettő megbízhatóan teszi a dolgát?

Válaszokat köszi (hasznos válaszra adok zöld pipát)



2021. febr. 9. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Egy ideig az AdAway -t használtam (root -olt eszközön), aztán egy ideig a Blokada -t (nem root -olt eszközön.


Nagy különbség, hogy az AdAway host fájlt használ, míg a Blokada egy virtuális VPN -t hoz létre és azon irányítja át a forgalmat. Emiatt az AdAway bezárható, akkor is aktívak a már elmentett host fájl elemei (root -olt eszközön legalábbis, gőzöm sincs arról, hogy egyáltalán használható -e root jogosultság nélkül valamelyik változata azóta). A Blokada bezárása esetén a virtuális VPN kapcsolat megszűnik, így nincs szűrés sem.


Az AdAway megbízhatóbbnak tűnt, mivel az app futása nélkül is aktívan szűrte a készülék a host fájl tartama szerint a domain -eket/IP -ket. A Blokada viszont ezen felül egyéni DNS -t is tud használni.


Mivel nem root -olt a mostani mobilom, számomra a host fájl szerkesztős módszerek (amit például az AdAway is csinált) felejtősek. A Blokada időnként összeomlik, szóval root jogosultság hiányában nem jelent 100% -ot.


Wifi hálózatot tudok statikus IP -vel és egyéni (reklámot is szűrő) DNS -el használni. Mobilnet esetén pedig csatlakozhatok saját VPN szerverhez, ami szűrni is tud...

2021. febr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Redndben értem. Az AdAway hoz milyen szúrólisták kellenek hogy 100% os legyen, honnan szedjek le szúrőlistákat hozzá?
2021. febr. 9. 17:13
 3/5 A kérdező kommentje:
És az Adguard?
2021. febr. 9. 17:15
 4/5 A kérdező kommentje:
az menyire hatékony?
2021. febr. 9. 17:15
 5/5 anonim ***** válasza:

Emlékeim szerint az AdAway -ben vannak opcionálisan választható szűrő listák, viszont mivel a magyar reklám oldalak URL -jeit nem tartalmazza, csak manuális kiegészítés után lesz közel megfelelő, de akkor sem 100% -os. Ehhez külön host fájl szerkesztő is kell(ene), illetve némi ismeret a host fájlokkal kapcsolatban, hogy tudd, mi mi után következik.



Az AdGuard -ot egyszerűen DNS szerverként használom, így annál ugyanúgy csak a legismertebb reklám- és egyéb veszélyes oldalak szűrése működik, de semmi plusz erőforrást nem igényel az eszköz(ök)ön, mivel a szűrést így maga a DNS szerver hajtja végre. Ebben az esetben semmilyen beleszólása nincs a felhasználó(k)nak abba, hogy mi legyen kiszűrve, de számomra csak reklám- és egyéb veszélyes oldalak szűrésére kell így nagyjából megfelel. Sajnos az AdGuard sem ismeri az összes magyar reklám oldalt, viszont be lehet jelenteni oldalakat az AdGuard -nak... A hivatalos oldaluk:

adguard.com


AdGuard DNS IP címek:

94.140.14.14

94.140.15.15

94.140.14.15

94.140.15.16

Régebbi IP címek

176.103.130.130

176.103.130.131


...


Az AdGuard -nak van VPN alkalmazása is android -ra is, de fizetős (van próbaidőszak, de sohasem próbáltam ki). Viszont abban már beállítható hogy mit szűrjön és mit ne (ha már fizetős, akkor ez már szerintem alap). Viszont a költségmentes DNS szerverként alkalmazás számomra (a költségmentesség miatt) jobban tetszik és így is szűri a legtöbb reklámot, viszont így nincs plusz védelmet jelentő VPN távoli kilépő ponttal (ami számomra nem is szükséges, mivel olyasmit nem csinálok a neten, ami ilyesmit igényelne).

2021. febr. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!