Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom ellenőrizni,...

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy eredeti-e a WinDOS a gépemen?

Figyelt kérdés
A vejkó jelölt rakta fel a gépemre. Nagyon beakar vágódni nálam, de nem kérdeztem meg tőle, hogy eredeti-e a cucc.

2021. febr. 12. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor nem. Egy eredeti windows 30-40 ezer Ft, azt az ember nem vesz a másiknak csak úgy, hacsak nem durván milliomos a csávó.
2021. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dongaben ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb volna tőle megkérdezni, mit tett fel, mint itt...:) Hogy aktiválva van-e? Azt Win10-nél "Ez a gép/Tulajdonságok"-nál tudod megnézni. Ha aktiválva van, akkor vagy megadott egy működő termékkulcsot (Ami teljesen legális lehet, ha az övé, és már nem használja mondjuk.), vagy aktivátort használt, ami nem legális, de még nem hallottam róla, hogy magánszemélyt ilyesmi miatt megbüntettek volna.
2021. febr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dongaben ***** válasza:
Ja, igen. Windows-t le lehet tölteni ingyen a NET-ről is, ami pénzbe kerül, az a termékkulcs. Ezt már külön is árusítják webshopok, de akár magánszemélytől is vásárolható. Verziótól függ az ár. Ha alaposan keresel a NET-en, már 12-15e Ft.-ért pro verziós termékkulcsot lehet venni Win 10-hez.
2021. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Parancssorba beírod:

slmgr -xpr

Ha azt írja ki hogy "A számítógép tartósan aktíválva", akkor jó.


Gépház/Frissítés és biztonság/Aktiválás

Itt pedig "A windowst digitális licenccel aktiválták" a nyerő.


Használt kulcsokat olcsóbban is lehet venni, ami 2012 óta legális.

Viszont NEKED számlával kell igazolni az eredetiséget. (Már ha valakit érdekel...)

2021. febr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Miért fontos ez neked?
2021. febr. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A program fájlokban megnézed van-e: KMS program telepítve. Ha van, akkor feketén (ingyenesen)aktivált rendszer.
2021. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!