Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van létjogosultsága az Android...

Van létjogosultsága az Androidnak PC-n?

Figyelt kérdés

Telefonon ki nem állhatom, lassú. Igen akármilyet használok (telefont) egy idő után elkezd hülyéskedni…


Na szóval neztem, hogy telepíthető PC-re is.

Ott is ugyanígy működne?

Egyáltalán milyen előnyei lehetnek egy normális Linux disztribúció ellen?


Láttam nagyon népszerű a Google Chrome OS is.

Ezt is a Google csinálja.

Kérdés ugyanaz! Google Chrome OS VS Linux.

és ha már itt vagyunk akkor Android VS Google Chrome OS!



Véleményeket, tapasztalatokat kérek! Köszönöm szépen!



#linux #Android #Google Chrome OS
2021. febr. 21. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Az Android egy Linux kernelen futó Java alkalmazás, nem pedig operációs rendszer. Szóval semmi előnye nincs egy Linux disztróval szemben.
2021. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindennek van létjogosultsága, amire van igény.

A világon van kb. 2 milliárd számítógép. Ha valamire csak 0,1%-os igény van, az is 2 millió eszközt jelent. Ez azért nem elhanyagolható szám.

Az Androidot pedig nem hiszem, hogy a Linuxszal kéne összehasonlítani. Oké, Linux kernel van alatta, de minden másban gyökeresen eltér tőle. Teljesen más felület, teljesen más szemléletmód, annak érdemes használni, aki PC-n (vagy notebookon, netbookon) is a mobilhoz hasonló felülettel és alkalmazásokkal akar találkozni. Bár az x86 architektúra okozhat kompatibilitási problémákat.

2021. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Linux-al szemben az android nálam laptopon a wifi és a különböző billentyűzeti funkciók(hangerő, fényerő...)alul maradtak. Egy kábeles asztali pc-n nyilván nem mérvadó a wifi. Laptopon csak külső usb-vel tudtam megoldani. Jó pár android alapú rendszert kipróbáltam, mindegyiknél ugyanaz volt a probléma. Linux-nál gond nélkül ment. Jelenleg is linux alól írok. Jó az android, ha tudsz kompromisszumot kötni és különféle alternatívákat keresni. Játékok java része sem volt rendesen használható, mert érintős kijelzőre lettek fejlesztve. Darabig használtam 1-2 hétig, de vissza költöztem a linux-ra. Windows nálam felejtős már évek óta.
2021. febr. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
azert egy szamitogep processzor es a telefon processzort teljesitmenyben ne akard osszevetni ,azonos koruak kozul a szamitogep lealazza sebessegben a telot,nekem egy 2014 -es evjaratu lenovo laptopon mindent felismert es hasitott
2022. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!