Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan Win benchmark...

Van olyan Win benchmark szoftver, ami kifejezetten olyan folyamatokkal méri le a CPU sebességét, aminek eredményére hatással van, hogy az OS folyamatai mennyi processzoridőt használnak?

Figyelt kérdés

2021. febr. 22. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Pontosan mit is akarsz kerdezni...? Normal esetben egy jol osszerakott rendszeren 5-10% koruli CPU hasznalatot eredmenyez a windows, de a felesleges szolgaltatasok leallitasaval ezt csokkenteni lehet.


Mindamellett minek benchmark olyasmihez, amire a windows sajat feladatkezeloje / eroforras-figyeloje is alkalmas?

2021. febr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Pontosan mit is akarsz kerdezni...?"


Egészen konkrétan az lenne a kérdésem, hogy egy első generációs i5 520M processzorral szerelt HP EliteBook 8440p notebook-on a hangtechnikai szoftvereimet Windows 10 LTSC vagy Windows XP SP3 alatt lenne-e érdemes használjam.


Ha viszont ezt a kérdést tettem volna fel, akkor 1000%, hogy trollkodáson és a "ez a processzor molyfing, körbehugyozom, a kérdező meg csóró hülyegyerek" *vélemény*kinyilvánításokon kívül semmi értelmes választ nem kaptam volna.


És igen, az az 5% is számít jelen esetben.


A feladatkezelővel meg nem tudom, hogy kéne elképzeljem, hogy releváns méréseket tudjak tenni a helyes választáshoz.

Az a drága taskmgr.exe nekem soha az életbe nem tudott valós mérésekkel szolgálni: pl. szoftver már akadt, a saját mérőjével is 100%-os processzorhasználatot mutatott, aktív hűtés teljes fordulatszámra kapcsolt, feladatkezelő szerint meg csak 50-valahány százalékon járt a CPU, 9x%-os tüskékkel.


Igen, következetesen az OS saját mérőjének kellene a legbiztosabbnak lennie.... De akkor miért fordul elő ilyen, továbbá miért léteznek tesztelőszoftverek, külsős processzormérő programok?


Plusz ha már feladatkezelő : ott nem tudsz X másodpercre átlagolni. A teljesítménymutató pedig teljes nyugalmi állapotban is ingázni fog.

2021. febr. 22. 23:39
 3/4 anonim ***** válasza:
26%
Jajj, megint a hülyegyerek aki fosszilis gépen akár szimulációkat futtatni?
2021. febr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha 5% szamit, akkor az a rendszer sulyosan alul van meretezve.


Az otleteddel tobb sulyos hiba is van:

- a Windows 10 azon a gepen hivatalosan nem tamogatott. Emiatt a driverek elerhetosege, mukodokepessege esetleges, teljesitmenyuk ingadozo es fokent megjosolhatatlan lehet


- Windows alatt 'hangtechnikai' szoftvereket (gondolom DJ cuccrol van szo) futtatni nemigen ajanlott, egyszeruen nincs erre optimalizalva akkor se, ha amugy tamogatott OS-t futtatsz. Se a hardware, se a driverek nincsenek realtime, minimum-latency mukodesre tervezve, ellentetben pl. egy Mac-kel.


- Ha 5% kulonbseg valoban ennyire szamit, akkor az a rendszer sulyosan alutervezett, es a 'hangtechnika' futtatasa kozben egy eger-mozdulat vagy epp a lejatszott fajl dekodolasa, egy akarmilyen disk I/O is kibillenti es jon a jitter, skew, amit csak akarsz.


Csinalsz amit akarsz, de sz*rbol varat nem lehet epiteni, csak ha elfogadod hogy budos, szetcsuszik es amugy mindenki hulyenek nez miatta.

2021. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!