Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik programmal növelhető...

Melyik programmal növelhető az FPS-ek száma egy videóban? Lehetséges szerkeszteni az egyes frameket?

Figyelt kérdés
Mi történik, ha egy 30 fps-es videót növelünk 90 fps-re olyan módon, hogy 30 duplázott képkockát, majd 30 ellentétes színű framet adunk a videóhoz? Nézhető lenne a videó? Nem tudom, hogy mennyire érthető az, amit leírtam, nem vagyok egy jártas ember videószerkesztésben. Ha esetleg ez megoldható ffmpegben és valaki megdobna pár parancsorral, annak nagyon örülnék.

2021. márc. 2. 01:22
1 2
 1/13 Szirty ***** válasza:
Úgy villódzna hogy kifolyna az ember szeme...
2021. márc. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A NASA csinált ilyet, a régi holdfelvételeket dolgozták át egy kicsit 4k/60fps-re. Úgy tudom, hogy nekik korlátlan számítástechnikai teljesítmény kellett hozzá és mesterséges inteligenciát is használtak az átalakításhoz. Persze az eredmény magáért beszél. Keress rá a youtube-on.
2021. márc. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szirty ***** válasza:

Korlátlan számítási kapacitás és NASA kell másodpercenként 30 duplázott és 30 inverz kép beillesztéséhez?

:-o

2021. márc. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nvidia már dolgozott valami ilyenen és youtuben is vannak videók, keress rá a frame interpolation-ra. Rohely, hogy bárki amatőr telefonnal felvesz 60fpst, erre hollywood leragadt 24-en.
2021. márc. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Nem ragadtak le 24-en. Egész egyszerűen ez adja az igazi mozi érzést. Nagyobb fpssel minden film olyan lesz mint egy ócska brazil szappanopera.
2021. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt, sracok! Aggodtam, hogy hulyen fogalmaztam meg es nem fogjatok erteni. :D

Rosszul tettem fel a kerdest egyebkent, az fps novelese nem nagy cucc, szinte az osszes videoszerkeszto meg tudja csinalni. Arrol viszont nem tudok, hogy minden x. kepkockat meg lehet-e valtoztatni mas szinuekre, tehat a kek pixel zolden vilagitana, a piros meg kekkel vagy forditva. Arra is kivancsi vagyok, hogy 60-90 fpsnel elvezheto-e lenne ugy a video, hogy minden 3. vagy 4. frame mast mutatna.

2021. márc. 2. 14:47
 7/13 Szirty ***** válasza:

"elvezheto-e lenne ugy a video, hogy minden 3. vagy 4. frame mast mutatna."


Szerintem az lenne amit már említettem: borzasztóan zavaró villódzás.

2021. márc. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ha 60-ból a fele más frame lenne, akkor nyilván, de mi van, ha 90-ből 30? Vagy még kevesebb? Az emberi szem nem annyira fejlett, hogy meg tudja különböztetni.
2021. márc. 2. 16:56
 9/13 anonim ***** válasza:

"Depth-Aware Video Frame Interpolation"

A kutatási anyag: [link]

A forráskód: [link]


Egy példa (mondjuk itt a felbontást is megnövelték):

https://www.youtube.com/watch?v=3RYNThid23g

az eredetije:

https://www.youtube.com/watch?v=MT-70ni4Ddo

nem kellett hozzá "NASA", meg "korlátlan számítási kapacitás" - elég pár ügyes, kínai informatikus.

2021. márc. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9

Köszönöm! Már értem a lényegét, működését. Milyen okossággal oldható meg az újonnan generált képkockák szineinek megváltoztatása?

2021. márc. 2. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!