Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adott egy linux fájlkeresési...

Adott egy linux fájlkeresési feladat, segit valaki?

Figyelt kérdés

Kaptam egy rövid feladatsort amit nem tudok megoldani, mert valamiért mindig szintaktikai hibát ír ki. Ha valaki leírja nekem a megoldást lépésről lépésre, azt megköszönném. Csatolom a feladatsort. Köszi az esetleges segítséget.


Fájlkeresési feladatok


1. Keress 1MB-nál nagyobb fájlokat a saját felhasználói fiókodban!

(Ne felejtsd a sudo szót a find parancs elé írni, különben 'engedély megtagadva' figyelmeztetéseket fogsz látni több helyen)

2. Keress az elmúlt napból származó, 10 KB-nál kisebb méretű rendszernapló-bejegyzéseket!

3. Keress olyan log fájlokat (rendszernapló-bejegyzéseket), amiknek a neve lastlog! Ne csak a /var/log könyvtárban, hanem a teljes meghajtón keress!

4. Próbáld megtalálni azokat a könyvtárakat, ahol a firefox böngésző nyomot hagy maga után (másképpen fogalmazva: mely könyvtárakban vannak szétszórva a firefox-hoz tartozó adatok?)!



2021. márc. 2. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj az informatikaoktatással, hogy bár az informatikában kevés olyan dolog van, amit csak egy módon lehetne megoldani, a rendszerüzemeltető vizsgán mégis pont azt várják el, hogy a feladatok többségét egy direkt bénán feltelepített, életszerűtlen körülmények között, egy adott módon oldd meg. Mondjuk "természetesen" Midnight Commander nincs, hiába az az első dolga minden ép lelkületű rendszerinformatikusnak, hogy telepíti. Pedig a 3. feladat tipikus fájlkeresés, MC, F9, Parancs menü, Fájl keresése, és *lastlog.

2. feladatnál megkeresem a /var/log könyvtárat, fájlméret szerint rendezem, így nem nehéz megtalálnom a 10 kB-nál kisebb fájlokat.

4. Miután az egyes fájlokhoz és könyvtárakhoz nem tartozik olyan bejegyzés, hogy mi hozta létre, így ez a feladat ilyen formában nem megoldható. Amúgy ~/.mozilla, és ~/.cache/mozilla, esetleg ~/.config/mozilla.


Amúgy: itt egy jó leírás a find-ról. Tudom, hogy erre megy ki a játék. ;)

[link]

2021. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem köszi, de az infó tanárunk amúgy sem tanított semmit. 9.-be egy nő kezdett minket tanítani, szóval abban az évben nem tanultunk semmit szinte, mert csak elbeyzelgette az órát. Így ebből adódóan az új infó tanárral aki átvett minek, utána nem nagyon értünk semmit, mivel 9.-be nem tanultuk meg az alapokat. Szóval ez az egész vizsga egy nagy szívás lesz. És ha határidőre nem küldjük be a feladatokat, akkor természetesen bevarrja az egyest.
2021. márc. 2. 10:22
 3/3 anonim ***** válasza:

en se tudom fejbol a parancsok opcioit ezert

$ man find


1.

$ find -type f -size +1M

hasznalhatsz sudo-t elotte de a sajat mappadban nem szokott kelleni

amugy meg az errorokat ugy lenne szokas kiszurni hogy

$ find -type f -size +1M 2>/dev/null


2.

$ cd /var/log

bar a fene tudja melyik mappa kell

$ find -type f -size -10k


3.

$ cd /

$ find -type f -name lastlog 2>/dev/null


4.

lsof parancsnevre nem emlekeztem, azt mar googliznom kellett

futtasd a firefox-ot, majd

$ lsof -c firefox | grep "/home/"

2021. márc. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!