Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik PAL szabványt használja...

Peca1000 kérdése:

Melyik PAL szabványt használjam videokamera kazetta/VHS átjátszásakor számítógépre?

Figyelt kérdés

Van 2 öreg kamerám, és VHS magnóim, és azokról szeretném átvenni számítógépre a régi felvételeimet.


Az egyik öreg kamera egy Sony Handycam Video8 CCD TR330E PAL.


a másik egy Sony Handicam DCR-HC23E mini DV kazettás kamera


egy Manhattan 58553 usb-s grabbberrel vinném át a gépre a kameráról az anyagot. Egy USB-USBC-type átalakítón keresztül van rádugva a gépre.


A szoftver amivel átvinném AVS Video editor 9.4


Ott kell beállítanom a video szabványt az eszköznél.


Viszont fogalmam sincs, hogy a PAL melyik verzióját használjam (B,D,G,H,I,M, N).


A Video 8-as kamerámnál próbáltam online használati útmutatót átböngészni, de erre vonatkozó információt nem találtam.


Composite (RCA) kábel van rádugva képnek, hangnak.


Próbálta a G-t és a B-t használni, a Wikipédia alapján (ott említi meg Magyarországot), az átvett felvételt pendrive-ra tettem, és rádugtam a Samsung lapos TV-re. Ott kiírta, hogy a file-t nemlehet megfelelően lejátszani, de végül is lejátssza.


Tehát a kérdés: melyik PAL szabvánnyal vegyem át a felvételt a gépre?


Windows 10 64bit-et használok, legálist, a laptop pedig egy Lenovo Ideapad 5 15IIL05 ha ez fontos.



2021. márc. 5. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:
pal B
2021. márc. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. márc. 5. 09:37
 3/4 anonim ***** válasza:
A PAL szabványnak semmi köze ahhoz, le lehet-e játszani a digitális fájlt. Azt kell választani, amelyiknél a legjobb a kép.
2021. márc. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

oké akkor magyarázd meg az urnak

ű:P

2021. márc. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!