Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek érdemes megvenni...

Szerintetek érdemes megvenni a Windows 10 OEM verzióját?

Figyelt kérdés
Vettem egy laptopot de nincs rajta Windows. Még nem ért ide a gép ezért van még időm kitalálni, hogy mi legyen. Szeretnék venni egy Win10 Pro-t és a legtöbb helyen nagyon jó áron lehet hozzájutni az OEM verzióhoz. Utána olvastam, hogy mit is jelent. Egy kérdés merült csak fel bennem. Ha esetleg RAM-ot bővítek akkor újra kell rakni az egész oprendszert? Továbbá van valamilyen hátránya annak, hogy OEM verziót vásárolok? Ismertek esetleg olyan eladókat, akik gyorsan szállítják a termékkulcsot és megbízhatók?
2021. márc. 19. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az olcsó újraértékesített kulcsokról van szó (1-2 ezer forint), ott az OEM és Retail között sincs nagy különbség, csak pár száz forint.


RAM esetén nem kell újratelepíteni.


Minden eladó digitálisan közvetít, nem kapsz fizikailag semmit. Olyan gyors, amilyen gyorsan csak reagálni tudnak rá. Sokuknál automata rendszer végzi ezt, így fizetés után pár perccel már nálad a kulcs.

2021. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tud esetleg olyan online webshopot, ahol megbízhatóak? Fontos lenne, hogy megbízhatók és kontaktálhatók legyenek mert ha valamilyen probléma van (ami előfordulhat) akkor jó ha el tudom érni őket. Nem akarok azon az 1-2 ezer forinton spórolni ha maga a webshop sokkal megbízhatóbb, mint a jóval olcsóbb külföldi, akiknek hiába írok 2 napja chaten nem válaszolnak.
2021. márc. 19. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Tessék, ez teljesen megbízható: [link]

Ja, hogy ennyit nem költenél rá? Akkor el kell fogadnod, hogy mindenhol lehetnek csalók. De erre találták ki a chargebacket.

2021. márc. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak időszakok, mikor Emag-ra is felteszik ilyen 4-5 ezrekért, aztán hol eltűnnek hol újra felbukkannak. Bár én nem lennék abban sem biztos, hogy digitális tartalmakra vonatkozik pénzvisszatérítés. Hiszen azt egyszer beaktiváltad (pl. egy játék kulcsa), és az online fiókodhoz kötődik, azt visszaadni a feladónak nem tudod.
2021. márc. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Én nem telepítenék Windowst, ezálzal nekem nem érné meg. De neked erre van szükséged, ergo neked megérné. Feltéve persze, ha vállalod az újraértékesített kulccsal járó rizikót (kevés embertől hallottam még, hogy probléma lett volna vele, és akinél volt is, ott is egy üzenetváltás után rendezték a problémát), illetve ha megfelel neked az OEM.
2021. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Az ilyen 4-5 ezres kulcsokat felejtsd el, ha megbízhatót és legálisat akarsz, mert azok nem legálisak. Ami legális, az ilyen árban mozog, mint ez: [link]
2021. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként nincs értelme drága kulcsot venni. Egyrészt mert senki nem fogja ellenőrizni a gépet, másrészt 1 esetlegesen hibás/érvénytelen kulcs miatt ha kettőt kell venned, még mindig 5 ezer alatt maradsz az ilyen 10-20-50 ezresek helyett.
2021. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Oké, de a kérdező írta, hogy nem számít pár ezer, de megbízható kulcsot akar, olyan webshopból, amit esetleg el is tud érni. Hát az ilyen 2-3 ezres ebayes meg 4-5 ezres Emagos román, szlovák forgalmazók pont nem ebbe a kategóriába tartoznak.
2021. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!