Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxra milyen bevitel rögzítő...

KmsRys kérdése:

Linuxra milyen bevitel rögzítő/ismétlő programok vannak?

Figyelt kérdés

Olyan program kellene amivel fel tudok venni egér mozdulatokat, és azt ismételgeti addig, amíg le nem állítom. Ebbe beletartozik a kurzor mozgatása, bal, jobb és középső klikk, görgő, esetleg billentyűleütések.


Minél egyszerűbb legyen, tényleg annyi csak a lényeg, hogy felvegye a mozdulatokat, és ugyanazt ismételgesse, és szüneteltethető legyen.


Találtam egy Actiona és egy xdotool nevűt, de ezekkel szerintem nem lehet felvenni, és nagyon bonyolultak. Nekem minél gyorsabban kéne egy ilyen.


Lehetőleg open source és GPL-es legyen, de ami a legfontosabb, hogy ingyenes legyen! Ja és Kubuntu 20.04-re kellene.



2021. ápr. 8. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
atbswp: [link]
2021. ápr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pont ilyenre gondoltam, csak működőképesre. Csak annyit sikerült elérnem ezzel, hogy összevissza remegett a kurzor, és megbolondult az egész számítógép (összevissza kattintgatott, nem is ott, ahol felvettem), kilépni se tudtam a programból, szóval csak a kijelentkezés segített. Esetleg más hasonló program?
2021. ápr. 8. 18:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá az autokey programra a repóban. autokey-gtk vagy autokey-qt a grafikus felülete. Ha nem találod, itt fent van: [link]
2021. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az autokey-jel hogyan kell rögzíteni a mozdulatokat? Sajnos nem tudok rájönni. Ha felvenni nem lehet, akkor hogyan lehet beállítani, hogy mikor hová kattintson? A gtk változatot telepítettem.
2021. ápr. 9. 15:49
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
A libinputtal is le lehet kérni az egérmozdulatokat, és szerintem ha a device-ba visszaküldöd őket, akkor azokat megismétli. Ha pedig a libinput kimenetét egy fájlba küldöd, akkor a fájlt tetszőleges sokszor küldheted a device-nak, úgyhogy minden mókolás nélkül megoldottad a problémát.
2021. ápr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Holnap megnézem ezt az autokeyt. Én sosem használtam, de nálam az atbswp is teljesen jól ment.
2021. ápr. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát, úgy látom ez az autokey csak billentyűkre jó.

Ha az atbwsp nem megy, akkor jobb ötletem nekem sincs, írd meg xdotoollal vagy xte-vel.

Pl.

xdotool mousemove 10 10 click 1 - elmozgatja az egeret a 10 10 koordinátákra és kattint a bal gombbal.


Ugyanez xte-vel:

xte 'mousemove 10 10' 'mouseclick 1'

2021. ápr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!