Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Frissen telepített pc mitől...

Frissen telepített pc mitől lehet lassú?

Figyelt kérdés

Üdvözletem! van egy pc-m amin az elmúlt 1 hónapban már ki volt próbálva a windows 7 illetve a windows 10 operációs rendszer is és ugye mindkettő frissen telepítve,számomra szükséges programok felrakva,driverek a gyártó oldaláról feltelepítve és mégis azt érzem hogy a gépem lassú! Már a bekapcsolási boot folyamat is elég hosszadalmas számomra (windows logótól az asztalig kb 50-60mp!) Tálcáról egy böngészőt elindítva is kb 20-30mp kell neki mire elindul. Hardveresen,gépigényben mindkét operációs rendszernek maximálisan megfelel úgyhogy a gond biztosan nem itt lesz!

hard disk sentinel programmal ránéztem a hdd-re is és teljesen jónak írja (100/100%)

Korábban tökéletesen működött és aggasztó számomra hogy most miért ilyen??!

A gépem adatai: Intel Core i3 2120 Cpu

8Gb DDR 3 ram

Nvidia Gt 520 2Gb videókártya

Western Digital Blue 500Gb sima Hdd(nem ssd!)


Valakinek valami ötlet esetleg? Érdemes lenne bele vennem egy ssd-t esetleg? Az kb mennyit javítana a helyzeten?



2021. ápr. 11. 10:53
 1/7 A kérdező kommentje:

Ami még kimaradt és a felesleges körök futása miatt inkább még kiegészítem:

A 8Gb ram miatt mindenképp 64 bites Windows kell rá és ez is volt telepítve mert látta az összes ramot! Azaz ez a hibalehetőség is kioffolva!

2021. ápr. 11. 10:55
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A HDD miatt lassú. Egy töredezettségmentesítés javíthat rajta, de olyan gyors nem lesz mint egy SSD-vel lehetne.
2021. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kipróbálom,köszönöm a segítséget! De gondolom ha kerülne még bele egy ssd akkor az sokat javítana a sebességén
2021. ápr. 11. 11:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van. Én retrozáshoz építettem egy XP-s gépet. IDE-s HDD van benne. Net nincs rádugva, offline lett telepítve a legújabb service pack és a valaha kiadott összes frissítés, a nyugdíjazás utániak is. Indítás után miután bejön az asztal, még 15 másodpercig gondolkodik, nem lehet kattintani sehova. Pedig semmi program nincs rajta, csak 5 retro játék.
2021. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
46%

regen tehat jobb volt?

igazabol valami gond kell legyen

alaplap, tapegyseg...

most meg csak minimalis gond lehet de idovel valtozhat, onmagaban az ssd csak feluleti kezeles, ami nem is feltetlen valtoztat dolgokon

foleg ha egy olcsot veszel

igazabol amik megerik azert kb. Hasonlo gepet vehetsz mint tied

15-25ezer fonrintert

es ez is kb. Ebben a savban eladhato

vagyis teljes cseren is elgondolkodhatsz

arulod az ismert hiba emlitesevel (vagy titkolasaval ha olyan vagy)

es veszel egy masikat ha olcso ssd arat hozzateszed akkor olyan 20-30 asban is kalkulalhatsz gondolom vagy megtobben, ami egy sokkal jobb gepet eredmenyezne (persze ha nincs valami gond azzal is...)

2021. ápr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nos! Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! Meglett a problémám okozója! Kértem kölcsönbe egyik havertól egy üres ssd-t amire feldobtunk próbaképp egy windows 7est és újra gyors és jó a gépem azaz vennem kellesz bele egyet!
2021. ápr. 13. 21:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, az ssd hiányzik neki, főleg a win10-heu, talán még a 7 ellavíroz hdd-vel, nekem is ez a bajom, cssk nekem mellette még a ram is kevés, bekapcsolás után 5 percig nem is nagyon tudok mit csinálni, mert csak pörög a lemez! Bátyám váltott hdd-ről ssd-re, neki is lassú volt, most még a játékok is jobban teljesítenek nekimint hdd-vel, szóval érdemes venni egyet bele!
2021. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!