Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lassú a Windows 10 20h2?

Miért lassú a Windows 10 20h2?

Figyelt kérdés

Elsőnek kezdem ezzel:

Laptopom adatai:


Intel core i3 5005U

Intel HD Graphics 5500

4GB RAM

1TB HDD


Tudom nem egy hú de nagy izom gép szóval elsősorban nem azt akarom hogy a hardvert kritizáljátok hanem segítsetek! :)


Szóval.


Nekem jelenleg a 1803-as Windows 10 van rajta és nagyon gyors a gép és minden működik egyszer sem akad és fagy le! Na de. A napokban gondolkoztam hogy itt az ideje váltani. Így is tettem. A Microsoft oldaláról letöltöttem a frissítőt ami 20h2 verzióra frissítette a 1803-as Windowst. Már az első pillanattól kezdve lassú volt... De nagyon. Szóval vissza is állítattam a visszaállító funkcióval 1803-ra és minden gyors és stabil lett.


Azon gondolkoztam hogy ha nem frissítéssel csinálnám hanem tisztán tenném fel akkor is ilyen lassú lenne vagy nem? Azt mindig is tudtam hogy a frissített Windows verziókkal sok probléma van/volt, de azért gondoltam hogy ezen javítottak már azóta de tévedtem. Vagy nem? Nem tudom. Vagy a 20h2 frissítés ilyen vagy azért volt ez mert nem tisztán tettem fel.


Szóval ha tisztán rakom fel akkor is ilyen lassú lesz mert ha igen hagyom a 1803-ast. Köszi a válaszokat! :)



2021. ápr. 18. 22:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Valamiért állandóan használja a háttértárat, amit egy HDD már nem nagyon visel el lassulás nélkül. Egy SSD-vel jobb lenne. Hogy miért ilyen azt nem tudom, nagyon nem tudnak optimalizálni manapság.
2021. ápr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
36%
Szia!Azt ajánlom,hogy rakd fel tisztán az új verziót 😉 ès minden nagyobb frissítésnè rakd újra a Windowst az új verzióval😉
2021. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
Valami drivert szerintem felülír a microsoft verzióval, amit nem kéne.
2021. ápr. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A 4 GB memória kevés, az biztosan visszafogja a rendszert. Én most ránéztem a feladatkezelőre és egy megnyitott böngésző 5 tabbal 4,1 GB memóriát eszik per pillanat és akkor még nem fut mellette semmi.
2021. ápr. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
1803 as verzióval amikor semmi nincs nyitva 27% a RAM használat. 15 lappal pedig (Chrome) 67%. És nem lassul be. Mellette nyitva még egy csomó minden. Szóval biztos nem a 4gb RAM a hibás.
2021. ápr. 19. 07:34
 6/13 Kanyo Attila Engineer ***** válasza:

Gonbdók a frissítésekben lesznek.Én a te helyedben egy Windows 10 LTSC verziót tennék fel.

[link]

2021. ápr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
LTSC az mit takar? Nincs Edge, Store meg ilyenek? Hogyan szedem le a Chrome-ot? Ez valami Light verzió? Azért ennyire nem gyenge a gépem... Vagy ez micsoda?
2021. ápr. 20. 16:34
 8/13 anonim ***** válasza:

Long term support. Nem light verzió, rendes enterprise. Mondjuk épp ezért kétlem, hogy tudnál venni, mert csak cégeknek érhető el, jó drágán.

Azt jelenti, hogy csak olyan frissítés megy rá, ami a biztonság miatt haladéktalanul szükséges, és a világ windows-állományának nagy részén hibátlanul működik.

2021. ápr. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem! Mondjuk nekem most Enterprise van, de én félek tiszta telepítéssel is feltenni a 20h2-es verziót mert félek hogy lassú lesz úgy is :(
2021. ápr. 20. 18:16
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem lesz sebességbeli különbség. Vegyél több RAM-ot. De már leírtam... Esetleg SSD-re is érdemes lenne beruházni.
2021. ápr. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!