Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van itt olyan aki még a 90-es...

Van itt olyan aki még a 90-es és kétezres években írt kis PSX CD-ket?

Figyelt kérdés

A technikára lennék kíváncsi amit akkor alkalmazott, mert nekem a mai kommersz író programokkal mint pl. IMGBurn nem működnek jól. Olyat is olvastam, hogy a régi IDE CD írok jobb minőségben írták meg az ilyen lemezeket és ajánlott Windows XP valamelyik korabeli író programmal, de pontosan melyikkel?


Illetve CD-knél ugyebár több írási mód is létezett: DAO,TAO,SAO,RAW DAO, stb. Ezek közül melyik a legideálisabb a Playstation olvasójának, illetve milyen írási sebességgel? Nagyon hálás lennék, ha valaki tud erről többet és beavatna ebbe, mert már rengeteg CD-t pazaroltam el hiába. Nem találom meg azt a metódust, amely igazán jó lenne.


A régi 23 éves írott CD-k, amiket konzolos boltból vettem azok ma is tökéletesen működnek, de amiket én csinálok azok mind rosszak, alig indulnak el és akadoznak a lejátszáskor. Légyszi aki tud segítsen. Köszi!



2021. ápr. 28. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak lassan kell írni. Max 4x. Soha nem állítottam mást rajta. Bár csak párat próbáltam. Kb 4-5 éve. Hamar meguntam, mert inkább emulátorban nyomtam fhd-ban, glitchek és artifactok nélkül. Sosem tetszett, hogy a béna FPU-ja össze-vissza dobálja a poligonokat, mert nem tud pontosan számolni, csak úgy „kb”-ra... bár ugye ez is inkább feature, mint bug 😃 retro nosztalgia élmény része 😃
2021. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ma már nem kell írni, PS sem kell a játékokhoz, vannak jól működő emulátorok.
2021. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 Az emulátorok nem igazán adják vissza az eredeti hardver adta játék élményt. Már elég sokat kipróbáltam, de minddel volt valami idegesítő bug vagy grafikai hiba, belassulás, ami számomra tönkre vágta a játékélményt. Amúgy meg minek is használnék emut, ha meg van az eredeti konzol is. Én azon szeretnék játszani.:)

2021. ápr. 30. 06:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen megoldással van chipelve? Hogyan működik a jelenlegi másolt cd-kkel.
2021. ápr. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
??
2021. ápr. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!