Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért van teli hibákkal a...

Miért van teli hibákkal a Windows 10?

Figyelt kérdés
Pár ismerősöm is pont ugyanezeket tapasztalta, nos nekem win7-em van, hát feltelepítettem Oracle VM-be egy win 10-et. Aztán a hamachi-t, az elején működött, utána pedig, az egész windows 10-et lefrissítettem, a hamachi pedig, VPN hibát észlelt, az adapter nem volt képes magától megadni az ip címet, amit manuálisan én se, mert nemtudom mit kellett volna megadni, de az lényegtelen.
2021. máj. 4. 04:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
A Windows mindig is kiforratlan, bugos, biztonsági résekkel teli rendszer volt. Újra kell telepíteni fél évente egyszer, minimum. Csinálj rendszer-visszaállítást.
2021. máj. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, azt csinálok. De nem értek egyet a véleményeddel. Ne vedd sértésnek.
2021. máj. 4. 06:27
 3/11 Szirty ***** válasza:
79%
A számítógép nem kívánságaid, hanem utasításaid szerint működik!
2021. máj. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Virtuális gépen mondjuk nem meglepő ha még bugosabb mint élesben.
2021. máj. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-mas, ez teljesen igaz. Főleg, ha a regedit-et is ismerjük. 4-es, a virtuális gépen nem sokkal másabb, mint egy sima gépen, ugyanaz a telepítő fájl, bár még ott vannak rajta a virtuális gép driverei, de alap esetbe, nem kéne problémát okozniuk.
2021. máj. 4. 07:26
 6/11 anonim ***** válasza:

A Windows már nem hoz annyi pénzt a konyhára, mint korábban, így nem is élvez olyan magas prioritást. Mást termékek és szolgáltatások, mint pl. a szerver és cloud termékek, az Office, jobban tejelnek, ezért a Microsoft azokra nagyobb figyelmet fordít. Ezért is küldtek el pár éve több ezer Windows tesztelőt, azóta az utolsó fázisú teszteket az insiderek végzik, akik jellemzően nem tesztmérnökök, hanem többségében technikai érdeklődésű átlagos halandók.


Egy VPN-es bug volt a 1805-ben, aztán valahol a 1909 környékén megjavult, azóta nem tapasztaltam. Egyébként a Windows Server VPN-es része (routing és remote access néven fut) is tud érdekes dolgokat produkálni.

2021. máj. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amióta Bill Gates lelépett, azóta elég kaotikus irányt vett a Windows fejlesztése. No, Billy Boynak is voltak morálisan és szakmailag megkérdőjelezhető döntései, meg azért az ő vezetése alatt is voltak tekintélyesen bugos oprendszerek, de ezek kiismerhetőek és kiszámíthatóak voltak, és a fejlődés masszívan előremutató volt. Aztán jött Ballmer, hogy bohóckodjon egyet, majd pedig Nadella, aki szemmel láthatóan nyalni jól tudott, de fingja nincs ahhoz, hogy hogyan kell egy rendszert fejleszteni.

Ráadásul erőltetik ezt a "szoftver, mint szolgáltatás" hülyeséget, meg szép kis ideológiát szőnek aköré, hogy félkész rendszert adnak közre, amit bármilyen átgondolt koncepció nélkül mókolnak folyamatosan.

2021. máj. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a két utóbbi válaszolóval. Szerintem az utolsó normális Windows a 7-es volt, de nálam máig az XP a favorit. Pár éve én is áttértem Win10-re, de messze nem vagyok elégedett vele.


Na meg nekem a dizájnja is nagyon nem tetszik, ezzel az túlságosan az okostelefonokat majmoló kialakításával. Értem én, hogy mindenki azokat nyomkodja egész nap és hatalmas felhasználó bázisuk van, de attól még a PC-m képernyőjének nem kéne úgy kinéznie mint ha egy iOS-t futtatnék rajta. Sőt, azt hallottam, hogy a 21H2 még inkább az iPhone-os dizájn irányába fog elmenni.

2021. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Ha ennyit rinyáltok, használjatok Linuxot. :)
2021. máj. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
#9 Azoknál akik játékra is használják a gépet, ott szerintem eleve ki van lőve a Linux.
2021. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!