Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha élő adást nézek YouTube-on,...

KmsRys kérdése:

Ha élő adást nézek YouTube-on, akkor miért nő a gépigénye folyamatosan?

Figyelt kérdés

Egyrészt folyamatosan telik és telik a memória. Ez egészen addig megy, amíg el nem kezd swap-olni, és le nem lassul teljesen a gép.


Aztán a processzor is rákezd, egyre nagyobb a CPU load (nem tudom ezt hogy mondják magyarul) és a 4 magból 1-2 100%-ra megy.


És szó szerint növekszik a gépigénye ahogy nézem, mert amikor elkezdem nézni, még csak 1,9GB foglalt a RAM-ból, a processzor is csak 50-60%-on van. Aztán ezek szép lassan elkezdenek növekedni.


Értem én, hogy pufferelnie kell, de miért marad benne a memóriában a már feleslegesnek számító adat? Vagy ha nem az, akkor mégis mi marad benne a memóriában, ami szépen lassan megtelíti?


Eléggé régi a gépem (11 éves) de érdekes módon csak élő videóknál csinálja! Pl egy több órás zene mixet is simán végig tudok hallgatni, nem telik meg a memória, ha 1080p felbontásban megy, akkor sem (az élőt 720p felbontáson nézem). Ugyanakkor másik oldalon sincs ilyen probléma az élő videókkal, csak a YouTube-on. Mi okozhatja ezt a memória telést? Ha több lenne a RAM, akkor egy idő után megállna a telés? Vagy mondjuk ha 32GB RAM állna rendelkezésre (itt csak 6GB van), akkor azt is felzabálná mind?



Operációs rendszer: Kubuntu 20.04

Böngésző, amiben megy a YouTube: Firefox 88.0



2021. máj. 8. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:
A YouTubenál lehet valami memóriaszivárgás. Állandóan hozzá kell nyúlniuk, ami többet árt mint használ. Ami működik nem kéne megjavítani.
2021. máj. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Próbálj másik böngészőt vagy lejátszókba is be lehet tenni az online adás linkjét, VLC-be például. De lehet, hogy valami böngészőbeállítás is megoldaná.
2021. máj. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!