Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Zeneszerkesztésnél az effektek...

Zeneszerkesztésnél az effektek sorrendje mennyire számit?

Figyelt kérdés

Az effektlanc sorrendje miben befojasolja az adott sav hangzasat? Van aki szerint a compressorral, van aki szerint az eq-val kell kezdodjon!

Es mivel kell, hogy lezarjuk?



2021. máj. 15. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindenki másképp csinálja, ez is hozzájárul ahhoz, hogy egyedi hangzásod legyen. Persze van egy tudományosan meghatározott ajánlott sorrend, de szerintem ez pont egy olyan dolog, amiben nem feltétlen kell a szabályokat követni.
2021. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mi az az ajanlott sorrend?
2021. máj. 15. 23:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Sound designer és producer "üzemmódban" nem feltétlenül kell a logikát keresni az effektek sorrendjében, de persze jó érteni, mi történik, és tudni, hogy akarod-e vagy nem. Sose gond a mixing fázis észben tartásával készíteni a zenét, de nem kell az alkotó észjárás rovására beleerőltetni a mixing jellemző 1x1-eit. Lehet, hogy a vartyogó basszusod akkor közelít jobban az elképzelésedhez, ha direkt megtolt alsó középpel hajt enyhén torzba egy túl gyorsra állított kompresszort. Helye nincs szabályoknak. Nyilván józan ész belefér azért.
2021. máj. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Édes mindegy. Úgy csináld, ahogy neked tetszik. Én pl úgy szoktam, hogy surgical EQ után kompresszor, majd egy utána egy EQ-van színezem. Mindig reverbbel, vagy valamilyen idő modulációs effektel szoktam zárni szoktam zárni (ha kell ilyen effekt), mert én azt szeretem, ha az effektelt hang visszhangzik.
2021. máj. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hivatalosan melyik az elso?

A hangdinamika vagy a hangszín?

Hangmernok szemlelet szerint?

A tyuk (komp) vagy a tojas (eq)

2021. máj. 17. 21:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan az EQ
2021. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Van ennek tudomanyos magyarazata, hogy az eq-val kezdjuk es utana a kompessort?


Második kérdésem:

Ha 2 kompresszorral dolgozom!

Akkor melyiket teszem ra elsonek? A simát vagy a multiband kompresszort?

Hivatalosan melyik az elso?

2021. máj. 19. 22:13
 8/11 anonim ***** válasza:
Tedd fel magadnak a kérdést, hogy vajon milyen célok megvalósítására alkalmas egy-egy adott eszköz, és a konkrét projektben azt kérdezd meg magadtól, hogy te melyik célt akarod megvalósítani vele, és látni fogod, hogy ilyeneket kérdezel most, hogy miért kell a falakat függőlegesre építeni, és miért felülre megy a tető?
2021. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert az Equalizált hangot kompizzuk. Szerintem először sima kompit én jobban szeretem az előre meg kompizott hangot multibandezni, de ez csak az én véleményem.
2021. máj. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egyébként valóban számít a sorrend.

Egyszerű példa: reverb és EQ -> visszhangot, zengetést raksz rá és annak a hangszínét szabályozod, vagy a nyers hangot EQ-zod és az fog zengni

2021. máj. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!