Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet windows 10-be...

Hogyan lehet windows 10-be beállítani, hogy a feladatkezelőben az indítás fülnél megjelenjenek az alkalmazások és rá tudjak kattintani a windows keresőbe?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy ha a windows keresőbe beírtam, hogy szolgáltatások, rá katintottam és nem nyitotta meg, mostmár nincs ott, a feladatkezelővel is ugyanez a gond, a tálcáról szoktam megnyitni, és ha megnyitom, akkor az indítás fülnél nincsenek ott az alkalmazások.

júl. 3. 21:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%

Feladatkezelőben az indítás fül nem arra való hogy alkalmazásokat indítsál belőle, hanem arra hogy az automatikusan indulókat letilthasd.

Indításra ott a feladatkezelő/file/új feladat futtatása..

Az pedig hogy letiltottad az indexelést az egyéni probléma, nyilván a normál telepítés után fut és megtalál mindent, hogy miért szeretik bokánrúgni magukat az emberek (tweak programmal) azt nem tudom. :)

júl. 4. 00:10
 2/12 A kérdező kommentje:
Én tudom, csak fáradt voltam és nem tudtam normálisan megfogalmazni... Kösz az értelmetlen választ.
júl. 4. 11:08
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát, az a gond, hogy az automatikusan induló alkalmazások nem láthatók, így már érthető?
júl. 4. 11:09
 4/12 A kérdező kommentje:
NAGYON ritkán kérdezek itt meg valamit, ez kb. a 3. kérdésem és eddig még egy normális, segítő választ nem kaptam. De ebben az országban ez nyilvánvaló, hogy nem segítünk másoknak, vagy ha mégis, azt bunkó módon tesszük.
júl. 4. 11:13
 5/12 anonim ***** válasza:

A feladatkezelő "Indítás" fülnek nincs köze a keresőben megjelenő találatokhoz.

Windows Feladatkezelő: A teljes útmutató [link]

Windows 10 keresési trükkök [link]

júl. 4. 14:29
 6/12 A kérdező kommentje:
14:29 Rosszul értelmezted. A windows keresőbe beírtam, hogy feladatkezelő és nem dobja ki, tehát csak tálcáról szoktam megnyitni emiatt. De köszi a két linket.
júl. 4. 17:48
 7/12 anonim ***** válasza:

OK, jogos, félreértettem. Tehát akkor a keresés nem működik?

1. nyomd meg a Win+R gombot, írd be: cmd és nyomj Enter-t

2. másold be a következő sort, majd nyomj Enter-t

reg add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search /v BingSearchEnabled /t REG_DWORD /d 0 /f

3. most másold be ezt a sort is és nyomj Enter-t

reg add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search /v CortanaConsent /t REG_DWORD /d 0 /f

4. indítsd újra a gépet, próbáld meg a keresést

júl. 4. 18:45
 8/12 A kérdező kommentje:
18:45 Uhh ne haragudj, kicsit össze-vissza vagyok ma és nem tudok figyelni mit írok. Nem a kereső nem működik, hanem amit beírok, nem dobja be (Ha így értetted, akkor bocsi). most jöttem rá, hogy ha beírom a keresőbe, hogy feladatkezelő, azt dobja ki, hogy Rendszererőforrások kihasználtságának megtekintése a feladatkezelőben, pedig előtte rendesen a feladatkezelőt írta ki. Akkor miért azt a hosszút jeleníti meg, valamit elállítottam lehet?
júl. 4. 20:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Mert nem (üzemszerűen) működik a keresőd.

Tehát:

1. nyomd meg a Win+R gombot, írd be: cmd és nyomj Enter-t

2. másold be a következő sorokat, és nyomj mindegyik után Enter-t:

REG ADD HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\BackgroundAccessApplications /v GlobalUserDisabled /t REG_DWORD /d 0 /f

REG ADD HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search /v BackgroundAppGlobalToggle /t REG_DWORD /d 1 /f

reg add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search /v BingSearchEnabled /t REG_DWORD /d 0 /f

reg add HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search /v CortanaConsent /t REG_DWORD /d 0 /f

3. indítsd újra a gépet, próbáld meg a keresést

júl. 5. 08:07
 10/12 A kérdező kommentje:
Tegnap 22 óra körül újra telepítettem inkább, mert a frissítésben hibakódot írt ki, újra telepítéssel már az is működött, ahogy a feladatkezelő is. :D
júl. 5. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!