Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pendriveról üzemelő portable...

Pendriveról üzemelő portable Windows 10 készítése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

A probléma:

Van egy laptop, amiben van egy bizonytalanul működő HDD, de a laptop nem szétszerelhető jelenleg, és a rajta lévő rendszer sem indítható el már.


A célom:

A partíciókat szeretném lementeni image fájlokba. Ehhez mi a legoptimálisabb program, hogy később ugyanoda visszatehetők legyenek?


Mentés után a Hard Disk Sentinellel szeretnék felület tesztet, inicializálást végezni.


Ezekhez a feladatokhoz keresek olyan megoldást, hogy egy pendriveról vagy USB HDD-ről futhasson a Windows 10, melyre a mentést végző programot és a Hard Disk Sentinelt telepítem. Fontos hogy a mentés előtt ne kelljen a laptopban lévő merevlemeznek írási műveletet végeznie, tehát az eredeti rendszer indítgatási próbáit mellőzni kéne.



2021. júl. 5. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Hiren's BootCD PE [link] vagy egy live linux lesz a barátod.
2021. júl. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
#1 +1, ha elég nagy a pendrive ráfér a mentés is..
2021. júl. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!


De a Hirens boot CD-n windows is van?

2021. júl. 5. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
57%
Kattints a linkre, és meglátod! :)
2021. júl. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#3: Úgy tudom, igen. (Nem használtam, Linux Live alól szoktam mindent megoldani.)
2021. júl. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#3 Hiren's BootCD PE [link]

Hiren’s BootCD PE (Preinstallation Environment) is a restored edition of Hiren’s BootCD based on Windows 10 PE x64./A Hiren's BootCD PE (Preinstallation Environment) a Hiren's BootCD helyreállított kiadása, amely a Windows 10 PE x64 rendszeren alapul.

Lásd: [link]

2021. júl. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%

"készítése hogyan ?"

Simán filekezelővel rámásolod egy fat32 pendrivera az iso tartalmát, aztán uefi módban rábootolsz..

2021. júl. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!