Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A MS Word/Office teljesen...

A MS Word/Office teljesen fizetős lett?

Figyelt kérdés
Most lett új laptopom, és most szembesültem ezzel. (Az online-ból nem lehet lementeni a doksikat, az nem jó.)

2021. júl. 19. 10:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Miért mikor volt ingyenes? (soha)
2021. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk mindig is fizetős volt. :)
2021. júl. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindig is az volt. (Attól, hogy te eddig illegálisan szerezted meg, az az még fizetős, kereskedelmi termék volt eddig is.)


"Az online-ból nem lehet lementeni a doksikat"

De, lehet. Fájl, Mentés másként, Másolat letöltése.

Vagy miután a OneDrive-ra mentetted, onnan is letöltheted.


Ha pedig fizetni sem akarsz érte, és az online meg nem tetszik, akkor van tucatnyi alternatíva, melyek többsége legalább azt a szintet hozza, mint a Microsoft. (Őszintén: évek óta nem használok MS Office-t, pedig munkámból adódóan nekem ingyen járna.)

A teljesség igénye nélkül:

- LibreOffice

- WPS Office

- Softmaker FreeOffice

- OnlyOffice

- AbiWord + Gnumeric

Online-ból is létezik több alternatíva is, pl. Zoho Docs, Google Docs...

2021. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


A Microsoft Office programcsomag legális úton mindig is fizetős volt.

Valószínűleg a régi számítógépedre egy illegális (Valószínűleg Torrent) forrásból beszerzett verzió volt feltelepítve, és ezért tűnt úgy, hogy ingyenes.

2021. júl. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#4: Az a baj, hogy sokan kérdés nélkül telepítik a crackelt Windowst és Office-t az ügyfelek gépére. (Főleg, ha nem hivatalos helyen, hanem mondjuk ismerőstől, vagy a haver informatikus bátyjától kéri maszekban valaki.) Ha pedig valaki nemet mond, akkor ő a hülye, aki nem ért hozzá, és viszik a gépet máshoz, aki szó nélkül felrakta a torrentezett Office-t. Én is jártam már így, amikor megkérnek, hogy hát telepítsek már rá Windowst meg Office-t, és mondom, hogy oké, 70 ezer lesz... és akkor csuklik az összes felmenőm, meg én vagyok a lehúzó bunkó. Vagy: oké, 3 ezer lesz a használt kulcs, és megy rá a havidíjas O365, amit utána rendszeresen fizetni kell, akkor meg én vagyok a suttyó, amiért nem végzek tisztességes munkát. (WTF??) MErt hogy mi az, hogy fizetnek nekem, utána meg még fizetni kell? Ha meg elő állok azzal, hogy "nézd, itt van egy a tök ingyenes, stabil Linux, meg a LibreOffice", akkor meg "nem értek hozzá", mert milyen hülye rendszert telepítettem, nem is olyat, amilyen az iskolában/irodában van.
2021. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Jó az a Libre othoni felhasználásra, mert minden benne van, amire szükség lehet, és nem olyan nagy a gépigénye, mint a Microsoft Office-é.

Nem értem, hogy mi a bajuk az embereknek vele.

2021. júl. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

#6

Ugyanúgy a Softmaker FreeOffice [link] is. Ingyenes, magyar nyelvű, kisebb méretű és memória igényű.

word: [link]

excel: [link]

2021. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat! Új világot nyitottatok :D
2021. júl. 19. 22:09
 9/14 anonim ***** válasza:
Eddig is fizetős volt, max ha crackelt, windowst telepítettél, akkor lehet benne volt ingyenesen
2021. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Eredményt hirdetek: megvettem a MS Office-t, mert a többi nem használható komolyan, legfeljebb privát pötyögésre, de dolgozni nem. Nincs párhuzamos nézet, formátummásoló, a sortávot nem lehet normálisan igazítani, hogy csak pár hiányosságot mondjak, és teljesen kaotikus a felépítésük is. A Text Maker valami hihetetlen neveken menti a szöveget, úgy nem lehet elküldeni, amikor meg módosítottam, megsemmisült a file. Amúgy döbbenetesen bonyolult vásárolni a MS oldalán, nem akarom elhinni.
2021. nov. 3. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!