Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alól hogyan írjam ki...

Linux alól hogyan írjam ki pendrive-ra a win.10-et?

Figyelt kérdés
Egy HP 245 G8 laptopom van, amelyre szerettem volna tisztán telepíteni egy linux mintet. A probléma a driverekkel van, bluetooth, wifi nincs és nem is lehetséges letölteni. így aztán letötltöttem egy win10 iso-t, de nem tudom mivel írjam ki. A lemezképíróval, ami alapértelmezetten az ubuntu-n van nem írja ki. Unetbootinnal próbáltam elvileg ki is írta, de mégsem tudok vele bootolni. Rufust meg nem bírom linux alatt leszedni.
2021. júl. 21. 10:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"A probléma a driverekkel van, bluetooth, wifi nincs és nem is lehetséges letölteni"

Pedig az említett laptopban:

[link]

levő Realtek RTL8822CE elvileg támogatva van az Ubuntu 20.04 által:

[link]


Na most azt kellene megnézni:

* nincs-e véletlenül kikapcsolva - a kézikönyv ( [link] ) 10. oldala szerint Fn+F12 (repülő ikon) segítségével kapcsolható be illetve ki

* valójában milyen vezetéknélküli kártya van a gépedben - egy parancssorba beírt lspci vagy lshw segít ezt kideríteni

* betöltődik-e a meghajtóprogramja - ezt a kernel üzeneteit kiíró dmesg segítségével vagy a /var/log/syslog állományban találhatod meg - főleg olyasmit keress bennük (grep segítségedre lesz) hogy "rtw" vagy hogy "wireless"

* ha nem, vagy hibásan töltődne be a rendszer, érdemes frissíteni (parancssorból sudo apt update illetve sudo apt upgrade)

2021. júl. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló ezt a realter valamit már telepítettem, de ugyanúgy nem csinált semmit az ég világon semmit. Minden maradt a régiben.
2021. júl. 21. 14:13
 13/28 anonim ***** válasza:

Linux wifi driverhez nem értek. Dugj kábelt és akkor lesz internet az iso letöltéséhez. a #2-ben említett file másoláshoz pedig semmilyen driver nem kell. :)

Ha a biosba mész sorrendet állítani akkor eleve rosszul csinálod.

2021. júl. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Sőt, még drivert is lehet találni a Realtek RTL8822-höz:

[link]

2021. júl. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs kábelem, meg az épületben sincs kábel. Nekem egy linux mint 19 kellene tisztán, normális driverekkel. Erre nem sok esélyt látok, mivel ez a Realtek valmait már egyszer próbáltam és nem csinált az ég világon semmit.
2021. júl. 21. 14:16
 16/28 anonim ***** válasza:
De úgy alapvetően minek neked a linux..? Ha Windowst akarsz? =8-()
2021. júl. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

#15: A #14-es hozzászólásomban említett meghajtóprogramot is próbáltad?

Sikerült letölteni (ha azon a gépen nem tudod, USB meghajtón - merevlemez, pendrive, okostelefon, okostelefon Internetjének - amit foghatsz wifi-routeren vagy mobilneten át - megosztása USB portján át esetleg?)/fordítani/telepíteni/a telepített modult betölteni (lsmod mit mond?)?


Ha nem, hol akadtál el?

2021. júl. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
A kérdező leírása alapján eredetileg Linuxot akart telepíteni/van telepítve, de belefutott egy, a vezetéknélküli kártyát érintő meghajtóprogram-problémába, ami - az Internetes találatok alapján (például: [link] ) - előfordulhat, de van rá megoldás, csak egy kicsit dolgozni kell vele. Ettől megijedvén pedig visszatérne a Windowshoz.
2021. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, nagyra értékelem a segítő szándékod de ez nekem már túl bonyolult. Jelenleg is egy ubuntu 20.04 van fent a gépen. A videók lejátszása sem olyan, mint amilyennek kellene lennie, sőt a hang is néha szórakozik. Win alatt minden tökéletesen ment, én már csak azt szeretném ha lenne rajta egy win.10


Nem akarok már többet vele kísérletezni, mert fórumoztam már emiatt eleget és a pc fórumon is elég bunkó módon lettem kioktatva, hogy nem lehet. Akkor egye fene jó nekem a win is, csak ne legyen vele gond. Jelenleg kiírtam woeusb-vel egy pendrivra de be sem tudok bootolni. Most éppen ez a legfőbb bajom, hogy nem tudom bootoltatni a win.10 iso-t.

2021. júl. 21. 14:39
 20/28 anonim ***** válasza:
HWE kernelre (5.8.valami) próbáltál frissíteni?
2021. júl. 23. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!